Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Britse wet moet stakingen afwenden

Nieuwe Britse wet moet stakingen afwenden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering komt dinsdag met een wetsvoorstel dat de overlast van stakingen fors moet terugdringen. Belangrijke openbare diensten met stakende werknemers worden verplicht minimale dienstverlening en veiligheidsniveaus te garanderen als de wet wordt aangenomen. De rechtse regering acht de wetgeving noodzakelijk om "het publiek te beschermen".

Het Verenigd Koninkrijk staat bol van de vakbondsacties omdat de loonsverhogingen geen gelijke tred houden met de stijgende kosten voor levensonderhoud. Onder meer verpleegkundigen, ambulancepersoneel en spoorwegmedewerkers hebben de afgelopen tijd het werk neergelegd. Gesprekken tussen ministers en vakbonden hebben maandag niet geleid tot een doorbraak om vervolgstakingen af te wenden.

De regering gaat nog in overleg over de minimale veiligheidsniveaus die moeten worden vastgesteld voor bijvoorbeeld brandweer-, ambulance- en spoorwegdiensten in geval van werkonderbrekingen. "We zullen mensen nooit het recht ontnemen om te staken, maar als er wordt gestaakt, moeten lijf en leden op de eerste plaats komen en daarvoor moet een minimale veiligheidsnorm worden ingevoerd", zei minister van Financiën Grant Shapps.

Labour

Vakbondskoepel Trade Unions Congress beschouwt de voorgestelde wet als ondemocratisch en onwerkbaar. Het voorstel zou de arbeidsverhoudingen "vergiftigen" en leiden tot meer stakingen. Het wetsvoorstel wordt dinsdag nog niet besproken in het parlement. Sowieso duurt het nog maanden voordat de wet in werking kan treden.

Critici stellen dat de wetgeving waarschijnlijk zal worden aangevochten in de rechtbank. Oppositiepartij Labour heeft aangekondigd de wet in te trekken als de partij na de verkiezingen van volgend jaar aan de macht zou komen.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.

5 uur geleden
Grote betoging in Keulen voor vrijlating PKK-leider Ocalan

KEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.

7 uur geleden
Oekraïne meldt Russische aanval met honderden drones en raketten

KYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.

11 uur geleden
Krant: Ierland wapent zich tegen drones voor EU-voorzitterschap

DUBLIN (ANP) - Ierland werkt aan veiligheidsmaatregelen tegen drones voordat het volgend jaar het EU-voorzitterschap overneemt. De krant The Irish Times schrijft dat versneld een antidronesysteem wordt aangeschaft en dat de politie de beschikking moet krijgen over korte-afstandswapens om onbemande toestellen tegen te houden. Ook zou worden overwogen de hulp in te schakelen van grote EU-landen, die bijvoorbeeld een oorlogsschip naar Dublin kunnen sturen om te helpen bij het verdedigen van het luchtruim.

11 uur geleden
UPS en FedEx houden vliegtuigen aan de grond na crash Louisville

WASHINGTON (ANP/RTR) - De grote internationale pakketvervoerders UPS en FedEx houden hun vrachtvliegtuigen van het type McDonnell Douglas MD-11 voorlopig aan de grond. Dat besluit volgt op het neerstorten van zo'n toestel van UPS in het Amerikaanse Louisville, met veertien doden tot gevolg.

12 uur geleden
Doden en veel gewonden na tornado in Brazilië

BRASILIA (ANP/AFP) - Een tornado heeft een ravage aangericht en veel slachtoffers gemaakt in het zuiden van Brazilië. De wervelwind trof daar de circa 14.000 inwoners tellende plaats Rio Bonito do Iguaçu. De autoriteiten maken melding van zeker vijf doden en 432 gewonden.

14 uur geleden
Vredesbesprekingen Afghanistan en Pakistan opnieuw mislukt

ISTANBUL (ANP/AFP) - De vredesonderhandelingen tussen Pakistan en Afghanistan zijn opnieuw op niets uitgelopen. Dat meldt de Afghaanse regering, die Islamabad een "onverantwoorde en niet-meewerkende houding" verwijt.

14 uur geleden