Nieuwe Britse sancties tegen Poetins familie en ex-vrouw
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties afgekondigd tegen mensen die dicht in de buurt van president Vladimir Poetin staan. Het gaat onder meer om zijn ex-vrouw Ljoedmila Otsjeretnaja, neven en nichten van Poetin en de waarschijnlijke huidige vriendin van de president, Alina Kabajeva.
"We leggen het duistere netwerk rond Poetin bloot en we richten ons op de luxe levensstijl die zij aanhouden. Onze blik is op de binnenste cirkel rond Poetin", aldus minister van Buitenlandse Zaken Liz Truss. "We zullen doorgaan met de sancties totdat Oekraïne zegeviert."
Volgens officiële informatie ontvangt Poetin een bescheiden salaris, maar het vermoeden is dat hij miljarden euro's heeft. De Britten zeggen dat veel van Poetins fortuin is ondergebracht bij familieleden en andere naasten, die een hoge functie krijgen en in ruil daarvoor loyaal moeten blijven aan de president.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië laat een groot landelijk onderzoek instellen naar de aanslag bij Bondi Beach. Premier Anthony Albanese had zich daar eerder nog tegen verzet, maar noemt het nu toch de juiste onderzoeksvorm. Het land stelt een koninklijke commissie in en kiest daarmee voor het zwaarste instrument. Zo'n commissie kan bewijsmateriaal opvragen en mensen dagvaarden om te komen getuigen.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Boeren zijn met tractoren Parijs binnengetrokken om te protesteren tegen de ondertekening van het Mercosur-handelsakkoord. Vroeg in de ochtend bereikten volgens de organisatie "enige tientallen" tractoren de stad. Boeren reden onder meer naar de Eiffeltoren en de Champs-Élysées.
1 uur geledenADEN (ANP/AFP) - De leider van de Jemenitische separatistengroep STC is naar Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten gevlucht, zo verklaart de door Saudi-Arabië geleide coalitie. "Betrouwbare informatie geeft aan dat Aidarous al-Zoubaidi en anderen midden in de nacht zijn gevlucht", aldus de coalitie. Al-Zoubaidi zou per boot en vervolgens per vliegtuig naar Abu Dhabi - met tussenstops in Somaliland en Somalië - zijn gegaan.
1 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP/RTR) - Bij een schietpartij in Salt Lake City in de Amerikaanse staat Utah bij een kerk zijn zeker twee mensen om het leven gekomen. Minstens zes anderen raakten gewond. Van de zes gewonden verkeren er drie in kritieke toestand.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De aanval van de Verenigde Staten op Venezuela, waarbij de Venezolaanse president Nicolás Maduro afgelopen weekend gevangen werd genomen, heeft aan 100 mensen het leven gekost. Dat meldde de Venezolaanse minister van Binnenlandse Zaken, Diosdado Cabello.
5 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Het internationale recht geldt ook voor Groenland, onderstreept voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump het eiland te annexeren. Dat deed ze in een toespraak tijdens de ceremonie waarbij het voorzitterschap van de EU werd overgedragen aan Cyprus.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.
14 uur geleden