Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Britse sancties tegen 86 mensen en bedrijven uit Rusland

Nieuwe Britse sancties tegen 86 mensen en bedrijven uit Rusland

LONDEN (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk heeft nieuwe sancties ingesteld tegen Russen en Russische bedrijven. Op de lijst met 86 mensen en organisaties staan onder anderen "schimmige individuen en rechtspersonen" die betrokken zijn bij "de diefstal en doorverkoop van Russisch graan", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

De Britse premier Rishi Sunak kondigde eerder tijdens de G7-top aan dat het VK de invoer van Russische metalen als koper, aluminium en nikkel aan banden legt. Ook de inkoop van diamanten wordt bemoeilijkt. Dat laatste is de EU ook van plan.

Europese Raad-voorzitter Charles Michel stelde vrijdag vanuit Hiroshima dat de EU de handel in Russische diamanten zal "beperken". Eerdere Europees overleg over een ban op Russische diamanten stuitte op verzet van onder meer België, dat veel diamanten inkoopt uit Rusland. De handel in diamanten levert Rusland naar schatting rond de 4 miljard euro per jaar op.

Nieuwe sancties

Tijdens de driedaagse top van de G7 in het Japanse Hiroshima zal naar verwachting een reeks nieuwe sancties tegen Rusland worden besproken. De VS en het VK hebben al aangekondigd tientallen Russische burgers en bedrijven te willen toevoegen aan een zwarte handelslijst. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist ook af naar Japan om mee te praten.

De Britten hopen met hun sancties "de economische druk op Poetin" op te voeren, zegt minister van Buitenlandse Zaken James Cleverly. Volgens de bewindsman wordt het zo moeilijker "om zijn illegale oorlog te voeren en ongekend lijden te veroorzaken bij onschuldige Oekraïners". De nieuwe sancties zijn gericht op de energie- (waaronder kernenergie), defensie-, transport en financiële sector van Rusland, meldt zijn ministerie.

Meer uit Buitenland

Belgische mijnenjager naar Midden-Oosten, mogelijk Hormuz-rol

BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.

4 uur geleden
Trump: Iran al akkoord met opschorting nucleaire activiteiten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."

4 uur geleden
Aoun roept op tot versterken bestand Libanon ondanks schendingen

BEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."

4 uur geleden
Ook concert van Kanye West in Polen gaat niet door

WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.

6 uur geleden
Starmer: dozijn landen zegt bij te dragen aan 'Hormuz-missie'

PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.

9 uur geleden
Guterres in Vredespaleis: internationaal recht staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.

9 uur geleden
Mis van paus in Kameroen trekt 120.000 gelovigen

DOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.

9 uur geleden