Nieuwe Britse regering houdt in oktober top voor investeringen
LONDEN (ANP/RTR) - De nieuwe Labourregering van het Verenigd Koninkrijk gaat op 14 oktober een internationale top houden om buitenlandse investeringen aan te trekken. Premier Keir Starmer zal daarbij tot wel driehonderd zakenmensen bijeenbrengen, aldus een verklaring van de Britse overheid.
Jonathan Reynolds, de staatssecretaris voor het bedrijfsleven, zal op die top dan pleiten voor investeringen en zeggen dat het Verenigd Koninkrijk een goede handelspartner is en dat het land plannen heeft voor duurzame investeringen en economische groei in het komende decennium.
Groei van de economie is een belangrijk speerpunt van Labour, dat in juli met grote meerderheid de Britse parlementsverkiezingen won. De partij heeft bijvoorbeeld ambitieuze plannen voor de bouw van nieuwe woningen en wil grote investeringen in infrastructuur en groene energieprojecten doen.
Beoogde groei economie
Starmer heeft gezegd op een jaarlijkse economische groei van circa 2,5 procent te mikken voor het Verenigd Koninkrijk.
De nieuwe Britse minister van Financiën Rachel Reeves gaat volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg deze week naar New York om te praten met kopstukken op Wall Street. Ze zou dan gesprekken hebben met onder meer topvrouw Jane Fraser van de grote Amerikaanse bank Citigroup en topman Steve Schwarzman van de grote investeringsmaatschappij Blackstone. Ook hier zal dan worden gepraat over investeringen in het Verenigd Koninkrijk.
Ontmoeting met Yellen
Reeves had vorige maand al een ontmoeting met de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen op een top in Rio de Janeiro. Reeves is de eerste vrouwelijke minister van Financiën van het Verenigd Koninkrijk en een voormalig econoom van de Bank of England. Ook zou Reeves de internationale top in oktober bijwonen.
Meer uit Financieel
GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X, waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.
4 uur geleden