Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Britse premier bekend op 5 september

Nieuwe Britse premier bekend op 5 september

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Britse premier die de opstappende Boris Johnson vervangt, wordt op 5 september aangekondigd, meldt de regerende Conservatieve Partij. "We hebben een behoorlijke hoeveelheid tijd nodig voordat we de uitslag bekend kunnen maken", zei Graham Brady, voorzitter van de commissie die de stemmingsprocedure vaststelde, over de gekozen datum.

Tot dusver hebben zich elf kandidaten gemeld om de positie van Johnson als partijleider en premier over te nemen. Aan de hand van regels die de daartoe aangewezen partijfunctionarissen zijn overeengekomen, wordt het veld "in een versneld proces" verkleind tot twee kandidaten, aldus Brady. Partijleden krijgen vervolgens de gelegenheid om per brief op een van de twee overgebleven kandidaten te stemmen.

Parlementsleden controleren het "versnelde proces" dat Brady aanhaalde. In een drietal eliminerende rondes mogen ze steeds hun voorkeurstem uitbrengen. Na de laatste ronde op 21 juli zijn er nog maar twee kandidaten over. 21 juli is tevens de datum dat het zomerreces van het Lagerhuis begint. De twee overgebleven kandidaten hebben dan de handen vrij om campagne te voeren onder de partijleden.

De ongeveer 200.000 leden van de Conservatieve Partij kiezen vervolgens per brief hun nieuwe partijleider. Omdat de Conservatieven een parlementaire meerderheid hebben, wordt diegene de volgende premier van het Verenigd Koninkrijk.

Meer uit Buitenland

EU trekt 710 miljoen extra uit voor vluchtelingen en crises

NEW YORK (ANP) - De Europese Commissie trekt bijna 710 miljoen euro uit voor ontheemden in Afrika en mensen die elders in de wereld door crises zijn getroffen. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte dat zaterdag bekend in New York, waar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijeen is.

32 minuten geleden
Weer protest in Madrid na uithuiszetting van 87-jarige vrouw

MADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.

2 uur geleden
Cubaanse minister haalt uit naar VS bij debat VN

NEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.

5 uur geleden
Eerste treffen Russische en Duitse ministers sinds Oekraïneoorlog

NEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.

6 uur geleden
China hamert bij VN op soevereiniteit landen, specifiek Cuba

NEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Dodental na zinken veerboot Indonesië stijgt naar 64

JAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.

7 uur geleden
Trump bevestigt afwijzing voorstel Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.

7 uur geleden