Nieuwe Britse premier bekend op 5 september
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Britse premier die de opstappende Boris Johnson vervangt, wordt op 5 september aangekondigd, meldt de regerende Conservatieve Partij. "We hebben een behoorlijke hoeveelheid tijd nodig voordat we de uitslag bekend kunnen maken", zei Graham Brady, voorzitter van de commissie die de stemmingsprocedure vaststelde, over de gekozen datum.
Tot dusver hebben zich elf kandidaten gemeld om de positie van Johnson als partijleider en premier over te nemen. Aan de hand van regels die de daartoe aangewezen partijfunctionarissen zijn overeengekomen, wordt het veld "in een versneld proces" verkleind tot twee kandidaten, aldus Brady. Partijleden krijgen vervolgens de gelegenheid om per brief op een van de twee overgebleven kandidaten te stemmen.
Parlementsleden controleren het "versnelde proces" dat Brady aanhaalde. In een drietal eliminerende rondes mogen ze steeds hun voorkeurstem uitbrengen. Na de laatste ronde op 21 juli zijn er nog maar twee kandidaten over. 21 juli is tevens de datum dat het zomerreces van het Lagerhuis begint. De twee overgebleven kandidaten hebben dan de handen vrij om campagne te voeren onder de partijleden.
De ongeveer 200.000 leden van de Conservatieve Partij kiezen vervolgens per brief hun nieuwe partijleider. Omdat de Conservatieven een parlementaire meerderheid hebben, wordt diegene de volgende premier van het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft, in een reactie op Amerikaanse aanvallen, een Amerikaanse drone neergeschoten boven de Straat van Hormuz. Ook zijn er raketten afgevuurd op Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten.
42 minuten geledenGRAND CANYON (ANP/AFP) - Zeker een persoon is om het leven gekomen door overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Ongeveer vijftien mensen worden nog vermist. Dat meldt de National Park Service.
1 uur geledenN i e u w bericht, update aantal vermissingen in 1e alinea
2 uur geledenGRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.
9 uur geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - In de Straat van Hormuz is opnieuw een tanker aangevallen, meldt de Britse maritieme scheepvaartmonitor UKMTO op X. Het schip zou voor de kust van Oman door een "onbekend projectiel" zijn geraakt.
10 uur geleden