Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Britse premier bekend op 5 september

Nieuwe Britse premier bekend op 5 september

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Britse premier die de opstappende Boris Johnson vervangt, wordt op 5 september aangekondigd, meldt de regerende Conservatieve Partij. "We hebben een behoorlijke hoeveelheid tijd nodig voordat we de uitslag bekend kunnen maken", zei Graham Brady, voorzitter van de commissie die de stemmingsprocedure vaststelde, over de gekozen datum.

Tot dusver hebben zich elf kandidaten gemeld om de positie van Johnson als partijleider en premier over te nemen. Aan de hand van regels die de daartoe aangewezen partijfunctionarissen zijn overeengekomen, wordt het veld "in een versneld proces" verkleind tot twee kandidaten, aldus Brady. Partijleden krijgen vervolgens de gelegenheid om per brief op een van de twee overgebleven kandidaten te stemmen.

Parlementsleden controleren het "versnelde proces" dat Brady aanhaalde. In een drietal eliminerende rondes mogen ze steeds hun voorkeurstem uitbrengen. Na de laatste ronde op 21 juli zijn er nog maar twee kandidaten over. 21 juli is tevens de datum dat het zomerreces van het Lagerhuis begint. De twee overgebleven kandidaten hebben dan de handen vrij om campagne te voeren onder de partijleden.

De ongeveer 200.000 leden van de Conservatieve Partij kiezen vervolgens per brief hun nieuwe partijleider. Omdat de Conservatieven een parlementaire meerderheid hebben, wordt diegene de volgende premier van het Verenigd Koninkrijk.

Meer uit Buitenland

Zelensky hoopt op gesprekken met Rusland en VS later deze maand

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat een ontmoeting tussen Oekraïense, Russische en Amerikaanse onderhandelaars nog later deze maand kan plaatsvinden. Dat zei hij nadat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend een bezoek hadden gebracht aan Moskou en Kyiv.

1 uur geleden
IJsland ontbiedt VS-ambassadeur om omstreden kaart Trump

REYKJAVIK (ANP/RTR) - De IJslandse minister van Buitenlandse Zaken Thorgerdur Katrín Gunnarsdóttir heeft de Amerikaanse ambassadeur in IJsland Billy Long ontboden. Zij deed dit omdat president Donald Trump maandag een kaart plaatste op zijn sociale mediaplatform Truth Social. Op deze kaart waren IJsland, Groenland, Canada, Mexico, de VS en het gebied ten zuiden ervan tot en met Panama en de Caraïben bedekt door de Amerikaanse vlag.

1 uur geleden
Verdachte van sabotageaanvallen op Duits stroomnet opgepakt

BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft de voortvluchtige verdachte van een reeks sabotageaanvallen op de elektriciteitsvoorziening opgepakt. Hij werd aangehouden in de buurt van een energiecentrale niet ver van Zuid-Limburg en had explosieven bij zich, meldt de politie.

2 uur geleden
Leider Ceuta vraagt Brussel om hulp bij 'onhoudbare situatie'

BRUSSEL (ANP) - De lokale leider van de Spaanse exclave Ceuta, Juan Jesús Vivas, vraagt de EU om hulp bij de "onhoudbare situatie". Die is ontstaan nadat eind juli 80.000 immigranten vanuit Marokko Ceuta binnenkwamen. Vivas wil onder meer geld om de grenzen beter te beschermen en voor humanitaire hulp, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie in het Europees Parlement. Daarnaast wil hij dat de EU-grensbewakingsdienst Frontex en het Asielagentschap van de EU zichtbaarder aanwezig zijn in Ceuta.

2 uur geleden
VK draagt 100 miljoen pond bij aan luchtverdediging voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat 100 miljoen Britse pond (116 miljoen euro) bijdragen aan een luchtverdedigingspakket voor Oekraïne voor de winter. Het gaat om onder meer felbegeerde Patriot-luchtverdedigingsraketten, maakte de regering in Londen dinsdag bekend. Die worden voor Oekraïne gekocht in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Von der Leyen noemt beelden van begrafenis Mladić 'schokkend'

BRUSSEL (ANP) - Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, noemt de beelden van de begrafenis van de veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Servië "schokkend". Dat schrijft ze op X.

4 uur geleden
Rusland hervat aanvallen op Kyiv na vertrek gezanten VS

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Rusland heeft de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv hervat na het vertrek van de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner. Die waren in Moskou en Kyiv om over vrede tussen Rusland en Oekraïne te onderhandelen. De autoriteiten zeggen tegen Oekraïense media dat daarbij zeker twee doden zijn gevallen en tien mensen gewond zijn geraakt.

6 uur geleden