Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe bondscoach Portugal blij met aanwezigheid Ronaldo

Nieuwe bondscoach Portugal blij met aanwezigheid Ronaldo

PORTO (ANP/AFP) - De nieuwe Portugese bondscoach Roberto Martínez zei "bijzonder blij" te zijn met de aanwezigheid van Cristiano Ronaldo in de nationale selectie. Even bestond de vrees dat de vedette zou bedanken, nadat hij op het WK in Qatar niet altijd meer zeker was van een basisplaats. Inmiddels speelt Ronaldo in de competitie van Saudi-Arabië, die internationaal niet hoog staat aangeschreven.

Portugal begint donderdag met de wedstrijd tegen Liechtenstein aan de kwalificatie voor het Europees kampioenschap, dat volgend jaar in Duitsland wordt gehouden. Martínez, op de wereldtitelstrijd nog de trainer van België, heeft bij Portugal inmiddels de taken van Fernando Santos overgenomen. Zondag wacht de tweede ontmoeting tegen Luxemburg, ook al geen hoogvlieger.

De meeste routiniers van Portugal weten vooralsnog niet van ophouden, al ontbreekt verdediger Pepe vanwege een blessure. "Ik wil verder gaan met waar dit elftal mee bezig was", zei Martínez. "Ronaldo kan daarbij heel belangrijk zijn. Hij is betrokken, ervaren, heeft zeer veel kwaliteit en is eigenlijk een soort van symbool voor dit team. Ik weet dat hij niet meer de jongste is, maar dat maakt mij niet uit. Ik kijk niet naar leeftijd, ik kijk naar prestaties."

Ronaldo sloot zich daarbij aan. "Ik heb het gevoel dat ik het nationale elftal nog veel heb te bieden. Hopelijk kan ik dat in de komende wedstrijden bewijzen. Naar de lange termijn kijk ik nog niet. Niet naar het EK van volgend jaar en zeker niet naar het WK van 2026. Er kan van alles gebeuren, maar voorlopig ben ik er nog bij. Het is mijn bedoeling om nog veel wedstrijden voor Portugal te spelen."

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

2 uur geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

2 uur geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

3 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

7 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

7 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

10 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

10 uur geleden