Nieuwe boerenhulplijn wordt dagelijks gebeld
ZWOLLE (ANP) - Boeren die op de een of andere manier in de knoop komen, kunnen sinds tien maanden bellen naar de TABOERlijn, een landelijk initiatief van LTO Noord en stichting Zorg om Boer en Tuinder (ZOB). Er belt er gemiddeld elke dag wel één, zegt ZOB-voorzitter Piet Boer. De agrariërs kampen vaak met meer kwesties tegelijk, maar druppels die de emmers doen overlopen zijn volgens Boer nu vooral gebrek aan toekomstperspectief, politieke onzekerheid en het gevoel als milieucrimineel te worden afgeschilderd.
Er zijn volgens de voorzitter boeren die allerlei uitingen over dat laatste in de media proberen te ontlopen door zo min mogelijk te kijken en te luisteren. "Het doet vaak echt zeer."
Zijn stichting is al veel langer actief en staat jaarlijks honderden boeren bij. De extra laagdrempelige TABOERlijn is in het leven geroepen omdat "boeren niet altijd gemakkelijk over gevoelens praten". Volgens Boer zoeken ze vaak een uitvlucht in nog harder werken, maar "dat lost de problemen natuurlijk niet op".
'De plank misslaan'
Vooral bij gezinsbedrijven steken dergelijke problemen de kop op. "Daar zijn familie- en privéleven en het bedrijf erg verweven." Er kunnen volgens Boer ook verwijten tussen de generaties in huis ontstaan, bijvoorbeeld doordat ouderen volgens jongeren onjuiste keuzes hebben gemaakt.
Vaak betekent een gesprekje met de lijn al een opluchting, maar boeren kunnen ook worden doorverwezen naar speciaal geschoolde ZOB-vrijwilligers met ervaring in het boerenbedrijf. Iedereen die de boeren aanhoort, weet gewoon hoe het er in die wereld aan toe gaat. In de gewone geestelijke gezondheidszorg zijn hulpverleners daarmee vaak niet bekend, zegt Boer, waardoor zij "de plank kunnen misslaan" bij dergelijke cliënten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.
21 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man is overleden nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto tegen een pijler van een viaduct is gebotst op de President Rooseveltweg in Rotterdam-Terbregge. De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeluk.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
13 uur geleden