Nieuwe boerenhulplijn wordt dagelijks gebeld
ZWOLLE (ANP) - Boeren die op de een of andere manier in de knoop komen, kunnen sinds tien maanden bellen naar de TABOERlijn, een landelijk initiatief van LTO Noord en stichting Zorg om Boer en Tuinder (ZOB). Er belt er gemiddeld elke dag wel één, zegt ZOB-voorzitter Piet Boer. De agrariërs kampen vaak met meer kwesties tegelijk, maar druppels die de emmers doen overlopen zijn volgens Boer nu vooral gebrek aan toekomstperspectief, politieke onzekerheid en het gevoel als milieucrimineel te worden afgeschilderd.
Er zijn volgens de voorzitter boeren die allerlei uitingen over dat laatste in de media proberen te ontlopen door zo min mogelijk te kijken en te luisteren. "Het doet vaak echt zeer."
Zijn stichting is al veel langer actief en staat jaarlijks honderden boeren bij. De extra laagdrempelige TABOERlijn is in het leven geroepen omdat "boeren niet altijd gemakkelijk over gevoelens praten". Volgens Boer zoeken ze vaak een uitvlucht in nog harder werken, maar "dat lost de problemen natuurlijk niet op".
'De plank misslaan'
Vooral bij gezinsbedrijven steken dergelijke problemen de kop op. "Daar zijn familie- en privéleven en het bedrijf erg verweven." Er kunnen volgens Boer ook verwijten tussen de generaties in huis ontstaan, bijvoorbeeld doordat ouderen volgens jongeren onjuiste keuzes hebben gemaakt.
Vaak betekent een gesprekje met de lijn al een opluchting, maar boeren kunnen ook worden doorverwezen naar speciaal geschoolde ZOB-vrijwilligers met ervaring in het boerenbedrijf. Iedereen die de boeren aanhoort, weet gewoon hoe het er in die wereld aan toe gaat. In de gewone geestelijke gezondheidszorg zijn hulpverleners daarmee vaak niet bekend, zegt Boer, waardoor zij "de plank kunnen misslaan" bij dergelijke cliënten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.
5 uur geledenGROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.
8 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.
8 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.
8 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.
12 uur geledenMOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.
12 uur geleden