Nieuwe boerenhulplijn wordt dagelijks gebeld
ZWOLLE (ANP) - Boeren die op de een of andere manier in de knoop komen, kunnen sinds tien maanden bellen naar de TABOERlijn, een landelijk initiatief van LTO Noord en stichting Zorg om Boer en Tuinder (ZOB). Er belt er gemiddeld elke dag wel één, zegt ZOB-voorzitter Piet Boer. De agrariërs kampen vaak met meer kwesties tegelijk, maar druppels die de emmers doen overlopen zijn volgens Boer nu vooral gebrek aan toekomstperspectief, politieke onzekerheid en het gevoel als milieucrimineel te worden afgeschilderd.
Er zijn volgens de voorzitter boeren die allerlei uitingen over dat laatste in de media proberen te ontlopen door zo min mogelijk te kijken en te luisteren. "Het doet vaak echt zeer."
Zijn stichting is al veel langer actief en staat jaarlijks honderden boeren bij. De extra laagdrempelige TABOERlijn is in het leven geroepen omdat "boeren niet altijd gemakkelijk over gevoelens praten". Volgens Boer zoeken ze vaak een uitvlucht in nog harder werken, maar "dat lost de problemen natuurlijk niet op".
'De plank misslaan'
Vooral bij gezinsbedrijven steken dergelijke problemen de kop op. "Daar zijn familie- en privéleven en het bedrijf erg verweven." Er kunnen volgens Boer ook verwijten tussen de generaties in huis ontstaan, bijvoorbeeld doordat ouderen volgens jongeren onjuiste keuzes hebben gemaakt.
Vaak betekent een gesprekje met de lijn al een opluchting, maar boeren kunnen ook worden doorverwezen naar speciaal geschoolde ZOB-vrijwilligers met ervaring in het boerenbedrijf. Iedereen die de boeren aanhoort, weet gewoon hoe het er in die wereld aan toe gaat. In de gewone geestelijke gezondheidszorg zijn hulpverleners daarmee vaak niet bekend, zegt Boer, waardoor zij "de plank kunnen misslaan" bij dergelijke cliënten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het eens over de koers die de EU moet volgen bij de vredesonderhandelingen over Oekraïne. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne tegen het ANP. De EU moet Oekraïne op alle mogelijke manieren blijven ondersteunen en Europa moet een rol blijven spelen bij de onderhandelingen over vrede, zei Van Weel. Ook moet snel een besluit worden genomen over de inzet van Russische bevroren tegoeden.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van cyberaanvallen is steeds vaker te merken in het dagelijkse leven buiten de digitale wereld om, schrijft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in het jaarlijkse Cybersecuritybeeld. De incidenten hebben nog niet geleid tot "maatschappelijke ontwrichting of significante impact op de nationale veiligheid", maar die potentie was er wel, volgens de NCTV.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Als het aan het stadsbestuur ligt, verdwijnen fatbikes in Amsterdam uit de drukke gebieden. Het college van B&W gaat bekijken of dat via een plaatselijke verordening kan worden geregeld. Amsterdam vindt dat het Rijk te lang doet over beleid tegen de overlast van fatbikes.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpak van geweld tegen vrouwen en meisjes begint door erover te praten. Dat concludeerden enkele Zuid-Hollandse burgemeesters op een bijeenkomst op het provinciehuis in Den Haag in het kader van de internationale campagne Orange the World, die aandacht vraagt voor vrouwengeweld.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In meerdere provincies is woensdag code geel van kracht wegens mist, meldt het KNMI. Aanvankelijk ging het om de provincies Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel. Daar komen nu Noord-Holland en Flevoland bij.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Overijssel is code geel van kracht wegens mist, meldt het KNMI. De waarschuwing in de provincie geldt tot 11.00 uur.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft dit jaar tot en met de maand oktober al 502 verdachten aangehouden die zich voordeden als politieagent om zo waardevolle spullen afhandig te maken van slachtoffers. Dat zijn er fors meer dan in het hele jaar 2023, toen er 127 nepagenten werden aangehouden. Vorig jaar ging het in totaal om 357 arrestaties. De politie bevestigt woensdag berichtgeving hierover door NU.nl.
5 uur geleden