Nieuwe boekhoudregels moeten misleiding over klimaat tegengaan
GLASGOW (ANP/RTR) - Een nieuwe financiële standaard voor het rapporteren over de vergroeningsslag van bedrijven kan het lastiger maken om te 'greenwashen', oftewel iets als duurzaam en klimaatvriendelijk presenteren dat dit eigenlijk helemaal niet is. Daarom heeft de financiële standaardenmaker IFRS op de klimaattop in Glasgow aangekondigd dat er nieuwe boekhoudregels gaan komen voor informatie over duurzaamheid.
Deze klimaatstandaarden, die ontwikkeld gaan worden door het speciaal daarvoor in het leven geroepen orgaan ISSB, zouden in de tweede helft van volgend jaar al beschikbaar moeten komen. Bij het opstellen ervan zal worden voortgebouwd op de lappendeken aan veelal vrijwillige rapportagevormen en duurzaamheidsstandaarden die al bestaan. Het doel is om bedrijven aan te pakken die nu nog een misleidend beeld geven over hun klimaatbeleid, bijvoorbeeld om zo makkelijker investeerders te trekken.
Ook president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) is aanwezig bij de besprekingen in Glasgow. Volgens hem zijn nieuwe rapportageregels nodig om bedrijven te dwingen tot meer openheid over hun klimaatbeleid. "De tijd is gekomen om het naar een hoger niveau te tillen, en het volgende niveau is volgens ons de ontwikkeling van de wereldwijde minimumstandaard."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
3 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
4 uur geleden