Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe boekhoudregels moeten misleiding over klimaat tegengaan

Nieuwe boekhoudregels moeten misleiding over klimaat tegengaan

GLASGOW (ANP/RTR) - Een nieuwe financiële standaard voor het rapporteren over de vergroeningsslag van bedrijven kan het lastiger maken om te 'greenwashen', oftewel iets als duurzaam en klimaatvriendelijk presenteren dat dit eigenlijk helemaal niet is. Daarom heeft de financiële standaardenmaker IFRS op de klimaattop in Glasgow aangekondigd dat er nieuwe boekhoudregels gaan komen voor informatie over duurzaamheid.

Deze klimaatstandaarden, die ontwikkeld gaan worden door het speciaal daarvoor in het leven geroepen orgaan ISSB, zouden in de tweede helft van volgend jaar al beschikbaar moeten komen. Bij het opstellen ervan zal worden voortgebouwd op de lappendeken aan veelal vrijwillige rapportagevormen en duurzaamheidsstandaarden die al bestaan. Het doel is om bedrijven aan te pakken die nu nog een misleidend beeld geven over hun klimaatbeleid, bijvoorbeeld om zo makkelijker investeerders te trekken.

Ook president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) is aanwezig bij de besprekingen in Glasgow. Volgens hem zijn nieuwe rapportageregels nodig om bedrijven te dwingen tot meer openheid over hun klimaatbeleid. "De tijd is gekomen om het naar een hoger niveau te tillen, en het volgende niveau is volgens ons de ontwikkeling van de wereldwijde minimumstandaard."

Meer uit Financieel

Action opende vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels

ZWAAGDIJK (ANP) - Budgetwinkelketen Action heeft vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels geopend. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. Gemiddeld kwam er minstens één winkel per dag bij. Action kent mede daardoor een flinke groei.

8 minuten geleden
PostNL wil dat pakketbezorgers alle rouwkaarten gaan bezorgen

DEN HAAG (ANP) - Het bezorgen van rouwkaarten moet binnenkort volledig door pakketbezorgers worden gedaan. Dat heeft te maken met veranderingen in de regels rond de postbezorging, waardoor PostNL vanaf komende zomer minder vaak de post hoeft rond te brengen.

28 minuten geleden
Vraag naar geheugenchips voor AI bezorgt Samsung recordresultaat

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het laatste kwartaal van 2025 een recordwinst geboekt. Dat dankte het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern aan de sterk gestegen vraag naar speciale geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.

30 minuten geleden
Olieconcern Lukoil verkoopt onderdelen buiten Rusland aan Carlyle

MOSKOU (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil verkoopt bijna alle activiteiten buiten zijn thuisland aan de Amerikaanse investeerder Carlyle. Het bedrijf kreeg in oktober vorig jaar Amerikaanse sancties opgelegd om Rusland aan de onderhandelingstafel met Oekraïne te dwingen. Lukoil ging vervolgens op zoek naar een koper voor zijn buitenlandse onderdelen.

32 minuten geleden
Tesla stopt productie Model S en X voor mensachtige robots

SAN JOSE (ANP/DPA) - De Amerikaanse autofabrikant Tesla stopt met de productie van de Model S en Model X. Het bedrijf van Elon Musk wil zo ruimte vrijmaken voor de bouw van mensachtige robots.

38 minuten geleden
Goudprijs zet recordrally voort, ook zilver op nieuw record

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs zette donderdag de rally voort en bereikte een nieuw recordniveau. De opmars van het edelmetaal, dat in onzekere tijden als veilige belegging wordt gezien, wordt aangewakkerd door een zwakkere Amerikaanse dollar en een vlucht van beleggers uit staatsobligaties en valuta. Ook zilver bereikte een nieuw record.

52 minuten geleden
ING sluit onrustig 2025 af met flink hogere kwartaalwinst

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn kwartaalwinst flink opgevoerd, mede doordat de rentebaten weer een duidelijke toename lieten zien. Door dit resultaat is de jaarwinst over 2025 van het financiële concern bijna net zo hoog uitgekomen als een jaar eerder, ondanks de grote geopolitieke onrust.

1 uur geleden