Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe beursweek vol onzekerheid voor beleggers

Nieuwe beursweek vol onzekerheid voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers gaan na tumultueuze dagen een nieuwe week vol onzekerheid tegemoet. Aandelen en obligaties daalden de afgelopen handelssessies hard vanwege de vrees voor verdere renteverhogingen door centrale banken, onder andere de Amerikaanse Federal Reserve. Die probeert de hoge inflatie uit alle macht in te dammen en vindt de eventuele gevolgen voor de economische groei van minder belang.

Met het oog op de toekomstige acties van de Fed, die wereldwijd markten in beweging kunnen zetten, zullen beleggers veel aandacht hebben voor het Amerikaanse banenrapport dat vrijdag verschijnt. Vooralsnog zijn er veel tekenen dat de Amerikaanse arbeidsmarkt sterk is, wat de centralebankenkoepel van de Verenigde Staten ruimte zou bieden om door te gaan met forse renteverhogingen.

In Europa trekken de verkoopcijfers van winkeliers donderdag waarschijnlijk de aandacht. Die cijfers over augustus laten zien of consumenten door de hoge inflatie minder beginnen uit te geven, wat kan drukken op de economische groei.

ESRB

Ondertussen worden de gevaren voor de financiële stabiliteit in Europa steeds groter, meldde de belangrijkste toezichthouder voor de Europese financiële sector de afgelopen week. Het Europees Comité voor systeemrisico’s (ESRB) stuurde zelfs een algemene waarschuwing over risico's in de eurozone uit.

Volgens de ESRB zouden bedrijven bij een recessie problemen met de eigen balans kunnen krijgen en groeien de risico's rond dalende aandelen- en obligatiekoersen. Ook kunnen banken in de problemen komen door niet-terugbetaalde leningen. Daarnaast is de huizenmarkt kwetsbaar door de hoge woningprijzen van de afgelopen jaren. Huishoudens kunnen in de problemen komen met het betalen van hun hypotheek doordat de inflatie hun koopkracht sterk aantast.

Groot-Brittannië

In het Verenigd Koninkrijk zag de centrale bank zich de afgelopen week genoodzaakt om in te grijpen op de obligatiemarkten. De rentes op Britse staatsschulden liepen hard op na paniek over de begrotingsplannen van de nieuwe Conservatieve regering. Dit bracht een aantal pensioenfondsen in de problemen en bedreigde volgens de Bank of England de financiële stabiliteit. De markten zullen niet alleen het beleid van de centrale bank in het oog houden, maar ook de politieke ontwikkelingen in Londen.

Op de grondstoffenmarkten gaat de aandacht uit naar de nieuwe vergadering van de OPEC en bondgenoten als Rusland en Kazachstan. Deze zogenoemde OPEC+ overweegt volgens bronnen van persbureau Reuters de productie met ruim 1 miljoen vaten per dag te verminderen, wat een grotere beperking zou zijn dan kenners hadden verwacht.

Meer uit Financieel

Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

47 minuten geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

1 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

2 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

2 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

5 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

5 uur geleden
Concurreren met spaarrentes neemt hap uit winst bunq

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.

7 uur geleden