Nieuwe besmettingen onder voetballers in Spanje en Portugal
SEVILLA (ANP) - In vrijwel alle grote Europese voetbalcompetities worden plannen gemaakt om het seizoen te hervatten, maar tegelijkertijd blijven er ook berichten komen over besmette spelers. Bij de Spaanse club Real Betis is bij drie spelers het coronavirus aangetroffen. In Portugal meldde Vitória SC dat drie voetballers zijn besmet.
De Bundesliga is de eerste competitie die weer van start gaat. Komende zaterdag (16 mei) staan weer wedstrijden op het eerste en tweede niveau in Duitsland op het programma. Dynamo Dresden, de hekkensluiter van de tweede Bundesliga, komt echter niet in actie omdat de hele selectie weer voor twee weken in quarantaine moet nadat twee spelers positief hadden getest.
De Portugese voetbalbond hoopt eind mei de competitie te kunnen hervatten. In Spanje moet dat in de loop van juni gebeuren, net als in Italië en Engeland. In Italië testten afgelopen week spelers van onder meer Sampdoria (zeker vier), Fiorentina (drie) en Torino (één) positief. In Engeland meldde Brighton & Hove Albion zondag de derde positieve test binnen de selectie. Naast de drie besmettingen bij Real Betis is het coronavirus ook aangetroffen bij spelers van Atlético Madrid, Athletic Club en Granada.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
21 uur geleden