Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe besmettingen in grensplaats Gangelt bij Limburg

Nieuwe besmettingen in grensplaats Gangelt bij Limburg

HEINSBERG (ANP) - In het Duitse Gangelt, net over de grens bij Sittard, zijn drie nieuwen besmettingsgevallen met het nieuwe coronavirus ontdekt. Een vierde persoon heeft het virus vermoedelijk onder de leden. Dat heeft de regio Heinsberg in de nacht van woensdag op donderdag gemeld op Facebook.

De drie waren bij de carnavalsviering in Langbroich-Harzelt waaraan ook de eerder besmette man deelnam die nu in kritieke toestand in het ziekenhuis van Düsseldorf ligt. De regio Heinsberg en de Duitse GGD zijn een grote zoekactie begonnen naar mensen die deelnamen aan de carnavalsbijeenkomst op 15 februari. De mensen die daarbij waren moeten evenals hun partners en kinderen veertien dagen in quarantaine, aldus de regio.

In de loop van donderdag verwachten de autoriteiten de uitslagen van testen van mensen die in contact zijn geweest met de 47-jarige man uit Gangelt en zijn 46-jarige vrouw, bij wie de besmetting het eerst geconstateerd werd. Volgens Duitse media is de man een makelaar, zijn vrouw werkte bij een kinderdagopvang vlakbij de Limburgse grens. Besmettingsgevaar lopen onder meer de kinderen van het echtpaar, de 65 kinderen van het dagverblijf, en tientallen mensen die deelnamen aan de carnavalsviering.

Meer uit Gezond

Minder opleidingsplekken gz-psychologen dan waar Kamer om vroeg

DEN HAAG (ANP) - Het aantal opleidingsplekken voor gezondheidszorgpsychologen (gz-psychologen) wordt verhoogd door minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg), maar niet zo veel als de Tweede Kamer wilde. De CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er jaarlijks 965 plekken moeten komen, terwijl een aangenomen voorstel van Lisa Vliegenthart (PRO) vroeg om 1240 plekken.

2 uur geleden
Onderzoek: ruim helft vrouwen voelt zich niet gehoord in de zorg

DEN HAAG (ANP) - Twee op de drie vrouwen voelen zich weleens niet gehoord in de zorg, wanneer zij bijvoorbeeld symptomen aankaarten, om een doorverwijzing vragen of behandelopties bespreken met een arts. Dat komt naar voren in een representatief onderzoek van KiesKompas onder 14.000 vrouwen vanaf 16 jaar. Het rapport is op maandag aangeboden aan de Tweede Kamer.

7 uur geleden
VS willen meer informatie van Rusland na zorgen over pest

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Rusland aangespoord meer informatie te delen na de onrust over de dood van een laboratoriummedewerkster. Zij werkte in een instituut waar besmettelijke ziektes werden bestudeerd en over haar doodsoorzaak bestaat onduidelijkheid. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zei in IJsland dat zijn land alle ontwikkelingen nauwlettend volgt.

6 dagen geleden
België wil 'alcoholpoort' invoeren bij evenementen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De federale regering van België gaat een pilot uitvoeren met een 'alcoholpoort' bij een openbare parkeerplaats. Als dat proefproject slaagt, wil ze die alcoholpoorten invoeren bij een aantal openbare parkeerplaatsen en bij openbare evenementen. Doel is te voorkomen dat bestuurders met te veel alcohol de weg opgaan.

6 dagen geleden
Hermans vraagt Europese Commissie tabaksmarkt te 'bevriezen'

DEN HAAG (ANP) - Voorkom dat nieuwe producten met nicotine of stoffen die daarop lijken op de Europese markt komen. Die oproep voor een 'market freeze' doet minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) samen met zeven andere EU-lidstaten aan de Europese Commissie. "Zo voorkomen we dat jongeren verslaafd raken aan de vapes van de toekomst", schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

6 dagen geleden
Meer dan 4000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.

1 week geleden
Met ebola besmette AzG-medewerker naar Nederland voor behandeling

AMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.

1 week geleden