Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe beslissing nodig over vertrouwelijke stukken vuurwerkramp

Nieuwe beslissing nodig over vertrouwelijke stukken vuurwerkramp

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yesilgöz (Veiligheid en Justitie) moet een nieuw besluit nemen over het openbaar maken van 24 dozen met onder meer vertrouwelijke stukken over de vuurwerkramp in Enschede in mei 2000. Het ministerie heeft twee jaar lang geweigerd om die archiefstukken te laten zien aan de zoon van de voormalige directeur van SE Fireworks, het bedrijf dat destijds ontplofte, omdat de zoon misbruik zou maken van zijn recht op het doen van verzoeken volgens de Wet openbaarheid van bestuur (Wob). Maar de Raad van State denkt daar anders over, blijkt uit een uitspraak die woensdag is gedaan.

De zoon heeft bij drie verschillende ministeries Wob-verzoeken lopen. De afhandeling daarvan kost veel tijd, erkent de hoogste bestuursrechter, maar de minister mocht openbaarmaking van informatie niet weigeren op de enkele grond dat voldoen aan een verzoek veel werk met zich meebrengt. Dat het veel werk is, betekent nog niet dat de indiener van het verzoek het ministerie expres frustreert, aldus de raad.

De hoogste bestuursrechter vindt ook niet dat de zoon misbruik heeft gemaakt van zijn recht op het doen van Wob-verzoeken. De zoon heeft goede redenen aangevoerd om die documenten te willen zien, aldus de raad. Het gaat om stukken die het ministerie in twee archiefkasten bewaart. De zoon wist eerder niet dat die documenten er waren en kon daar in een eerder Wob-verzoek dus ook niet om vragen. Hij heeft dus terecht een tweede verzoek ingediend, bepaalt de raad. De minister heeft niet aannemelijk gemaakt dat de man dat alleen maar zou doen om de zaak te rekken, waardoor hij dwangsommen zou kunnen opeisen omdat antwoorden te lang duren.

De bestuursrechter in Zwolle was het eerder met de minister eens. De Raad van State heeft die uitspraak verworpen en zegt dat de minister binnen zes maanden een nieuw besluit moet nemen. De zoon en zijn vader zijn nog steeds op zoek naar de oorzaak van de reeks explosies op hun terrein en denken dat de gevraagde documenten daar meer duidelijkheid over kunnen verschaffen.

Meer uit Binnenland

Man die A16 wilde oversteken doodgereden

ZEVENBERGSCHEN HOEK (ANP) - Een man die zaterdagavond de snelweg A16 wilde oversteken, is aangereden en overleden, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 22.15 uur bij het Noord-Brabantse Zevenbergschen Hoek. Zijn identiteit is nog onbekend.

1 uur geleden
Ook monumentale Binnenhof beschadigd door rellen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de rellen zaterdag in Den Haag is ook het Binnenhof beschadigd. Het monumentale Tweede Kamergebouw is al vier jaar gesloten omdat het wordt gerenoveerd, maar toch forceerden mensen het toegangshek en gooiden objecten naar het gebouw. Dat meldt Binnenhofrenovatie, project van het Rijksvastgoedbedrijf.

1 uur geleden
Brand in strandpaviljoen Castricum onder controle

CASTRICUM (ANP) - De zeer grote brand in een strandpaviljoen in het Noord-Hollandse Castricum is onder controle. De brandweer is nog wel aan het nablussen, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord. Een derde van de strandtent is volledig afgebrand.

1 uur geleden
Blussen zeer grote brand in Castricum duurt nog uren

CASTRICUM (ANP) - Het blussen van de zeer grote brand in een strandpaviljoen in het Noord-Hollandse Castricum duurt nog zeker enkele uren. Door de harde wind blijft de brand zich nog uitbreiden, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord.

2 uur geleden
Yorick van Wageningen speelt weer hoofdrol in Nederlandse film

AMSTERDAM (ANP) - Acteur Yorick van Wageningen, die vooral in het buitenland woont en werkt, heeft voor het eerst in vijf jaar weer een hoofdrol in een grote Nederlandse speelfilm. Van Wageningen is volgend jaar te zien in Downtown van Michiel van Erp, een film over de Amsterdamse gayscene in de jaren tachtig en de aidsepidemie. Andere grote rollen zijn voor Hans Kesting, Roeland Fernhout, Daniël Cornelissen, Thor Braun en Sebastián Mrkvicka.

4 uur geleden
Gewonden en flinke schade aan woningen na explosie Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Zeven woningen aan de Bonenburg in het noorden van Vlissingen zijn zwaar beschadigd geraakt door een explosie in de nacht naar zondag, meldt de politie. Die spreekt van een "enorme ravage" en gaat uit van een misdrijf. Eén persoon is naar een ziekenhuis gebracht.

6 uur geleden
Politie zoekt doorgereden automobilist na zwaar ongeval op A27

BAVEL (ANP) - De politie is op zoek naar een automobilist die is doorgereden na een zwaar ongeval op de A27 ter hoogte van Bavel (Noord-Brabant). Bij het ongeluk raakte een 36-jarige man uit Breda zwaargewond.

11 uur geleden