Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe beschuldigingen laten Ajax-trainster Bakker niet koud

Nieuwe beschuldigingen laten Ajax-trainster Bakker niet koud

AMSTERDAM (ANP) - De na dit seizoen bij Ajax vertrekkende succescoach Suzanne Bakker blijft ook na de onrustige afgelopen weken vol voor haar spelersgroep staan. De 37-jarige Bakker erkende wel dat de beschuldigingen die mensen van rond de selectie via NRC deden haar niet koud hebben gelaten. "Alle stafleden en speelsters zijn dezelfde kant op aan het gaan en hadden maar één doel: deze wedstrijd winnen zodat we door konden", zei Bakker na de historische plaatsing voor de kwartfinales van de Champions League.

Begin deze maand werd bekend dat Ajax na dit seizoen niet verder wil met Bakker. De reden bleef onduidelijk. Eind vorige week kwam NRC met een verhaal op basis van ingewijden waarin Bakker naar voren komt als te rechtlijnig en iemand die niet goed overweg kan met haar staf.

"Toen ik dat las, heeft dat wel iets met me gedaan. Het was een nieuwe situatie waar ik mee om moest gaan. Ik ging erover nadenken, maar dacht al heel snel: hier heb ik geen invloed op, het is maar de mening van mensen. Hup, wegzetten", reageerde Bakker na de 2-1-zege op AS Roma, waardoor Ajax als eerste Nederlandse club in de kwartfinales van de Champions League staat.

FC Barcelona

Bakker moet ondanks de bijzonder goede prestaties in Europa na dit seizoen dus op zoek naar een nieuwe club. Ze denkt dat de Europese overwintering haar daarbij zou kunnen helpen. "Maar daar ben ik eigenlijk nog totaal niet mee bezig geweest. Mijn manager houdt zich bezig met eventuele interesse, maar ik wilde me focussen op de wedstrijden. We hadden nog vijf hele mooie maanden en we hebben januari in ieder geval heel mooi afgesloten."

De trainster hoopt het in de kwartfinales van de Champions League eind maart op te mogen nemen tegen titelverdediger FC Barcelona. "Dat heb ik vanaf het begin gezegd. Dat vind ik een hele mooie club door het voetbal dat ze spelen." De loting is dinsdag. Andere mogelijke tegenstanders zijn topclubs Chelsea en Olympique Lyon.

Bakker moet het in haar laatste seizoen vooral nog van de Champions League hebben. In de Eredivisie is de achterstand op koploper FC Twente 9 punten.

Meer uit Voetbal

PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

18 minuten geleden
Iraanse voetbalploeg stelt dat VS hun land niet kan weren van WK

TEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".

33 minuten geleden
FC Utrecht maanden zonder geblesseerde aanvaller Rodríguez

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.

1 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

16 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

16 uur geleden
Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

1 dag geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

1 dag geleden