Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe beschuldigingen laten Ajax-trainster Bakker niet koud

Nieuwe beschuldigingen laten Ajax-trainster Bakker niet koud

AMSTERDAM (ANP) - De na dit seizoen bij Ajax vertrekkende succescoach Suzanne Bakker blijft ook na de onrustige afgelopen weken vol voor haar spelersgroep staan. De 37-jarige Bakker erkende wel dat de beschuldigingen die mensen van rond de selectie via NRC deden haar niet koud hebben gelaten. "Alle stafleden en speelsters zijn dezelfde kant op aan het gaan en hadden maar één doel: deze wedstrijd winnen zodat we door konden", zei Bakker na de historische plaatsing voor de kwartfinales van de Champions League.

Begin deze maand werd bekend dat Ajax na dit seizoen niet verder wil met Bakker. De reden bleef onduidelijk. Eind vorige week kwam NRC met een verhaal op basis van ingewijden waarin Bakker naar voren komt als te rechtlijnig en iemand die niet goed overweg kan met haar staf.

"Toen ik dat las, heeft dat wel iets met me gedaan. Het was een nieuwe situatie waar ik mee om moest gaan. Ik ging erover nadenken, maar dacht al heel snel: hier heb ik geen invloed op, het is maar de mening van mensen. Hup, wegzetten", reageerde Bakker na de 2-1-zege op AS Roma, waardoor Ajax als eerste Nederlandse club in de kwartfinales van de Champions League staat.

FC Barcelona

Bakker moet ondanks de bijzonder goede prestaties in Europa na dit seizoen dus op zoek naar een nieuwe club. Ze denkt dat de Europese overwintering haar daarbij zou kunnen helpen. "Maar daar ben ik eigenlijk nog totaal niet mee bezig geweest. Mijn manager houdt zich bezig met eventuele interesse, maar ik wilde me focussen op de wedstrijden. We hadden nog vijf hele mooie maanden en we hebben januari in ieder geval heel mooi afgesloten."

De trainster hoopt het in de kwartfinales van de Champions League eind maart op te mogen nemen tegen titelverdediger FC Barcelona. "Dat heb ik vanaf het begin gezegd. Dat vind ik een hele mooie club door het voetbal dat ze spelen." De loting is dinsdag. Andere mogelijke tegenstanders zijn topclubs Chelsea en Olympique Lyon.

Bakker moet het in haar laatste seizoen vooral nog van de Champions League hebben. In de Eredivisie is de achterstand op koploper FC Twente 9 punten.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

5 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

5 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

6 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

6 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

7 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

9 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

10 uur geleden