Nieuwe beschuldigingen laten Ajax-trainster Bakker niet koud
AMSTERDAM (ANP) - De na dit seizoen bij Ajax vertrekkende succescoach Suzanne Bakker blijft ook na de onrustige afgelopen weken vol voor haar spelersgroep staan. De 37-jarige Bakker erkende wel dat de beschuldigingen die mensen van rond de selectie via NRC deden haar niet koud hebben gelaten. "Alle stafleden en speelsters zijn dezelfde kant op aan het gaan en hadden maar één doel: deze wedstrijd winnen zodat we door konden", zei Bakker na de historische plaatsing voor de kwartfinales van de Champions League.
Begin deze maand werd bekend dat Ajax na dit seizoen niet verder wil met Bakker. De reden bleef onduidelijk. Eind vorige week kwam NRC met een verhaal op basis van ingewijden waarin Bakker naar voren komt als te rechtlijnig en iemand die niet goed overweg kan met haar staf.
"Toen ik dat las, heeft dat wel iets met me gedaan. Het was een nieuwe situatie waar ik mee om moest gaan. Ik ging erover nadenken, maar dacht al heel snel: hier heb ik geen invloed op, het is maar de mening van mensen. Hup, wegzetten", reageerde Bakker na de 2-1-zege op AS Roma, waardoor Ajax als eerste Nederlandse club in de kwartfinales van de Champions League staat.
FC Barcelona
Bakker moet ondanks de bijzonder goede prestaties in Europa na dit seizoen dus op zoek naar een nieuwe club. Ze denkt dat de Europese overwintering haar daarbij zou kunnen helpen. "Maar daar ben ik eigenlijk nog totaal niet mee bezig geweest. Mijn manager houdt zich bezig met eventuele interesse, maar ik wilde me focussen op de wedstrijden. We hadden nog vijf hele mooie maanden en we hebben januari in ieder geval heel mooi afgesloten."
De trainster hoopt het in de kwartfinales van de Champions League eind maart op te mogen nemen tegen titelverdediger FC Barcelona. "Dat heb ik vanaf het begin gezegd. Dat vind ik een hele mooie club door het voetbal dat ze spelen." De loting is dinsdag. Andere mogelijke tegenstanders zijn topclubs Chelsea en Olympique Lyon.
Bakker moet het in haar laatste seizoen vooral nog van de Champions League hebben. In de Eredivisie is de achterstand op koploper FC Twente 9 punten.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
15 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
17 uur geleden