Nieuwe beschuldigingen laten Ajax-trainster Bakker niet koud
AMSTERDAM (ANP) - De na dit seizoen bij Ajax vertrekkende succescoach Suzanne Bakker blijft ook na de onrustige afgelopen weken vol voor haar spelersgroep staan. De 37-jarige Bakker erkende wel dat de beschuldigingen die mensen van rond de selectie via NRC deden haar niet koud hebben gelaten. "Alle stafleden en speelsters zijn dezelfde kant op aan het gaan en hadden maar één doel: deze wedstrijd winnen zodat we door konden", zei Bakker na de historische plaatsing voor de kwartfinales van de Champions League.
Begin deze maand werd bekend dat Ajax na dit seizoen niet verder wil met Bakker. De reden bleef onduidelijk. Eind vorige week kwam NRC met een verhaal op basis van ingewijden waarin Bakker naar voren komt als te rechtlijnig en iemand die niet goed overweg kan met haar staf.
"Toen ik dat las, heeft dat wel iets met me gedaan. Het was een nieuwe situatie waar ik mee om moest gaan. Ik ging erover nadenken, maar dacht al heel snel: hier heb ik geen invloed op, het is maar de mening van mensen. Hup, wegzetten", reageerde Bakker na de 2-1-zege op AS Roma, waardoor Ajax als eerste Nederlandse club in de kwartfinales van de Champions League staat.
FC Barcelona
Bakker moet ondanks de bijzonder goede prestaties in Europa na dit seizoen dus op zoek naar een nieuwe club. Ze denkt dat de Europese overwintering haar daarbij zou kunnen helpen. "Maar daar ben ik eigenlijk nog totaal niet mee bezig geweest. Mijn manager houdt zich bezig met eventuele interesse, maar ik wilde me focussen op de wedstrijden. We hadden nog vijf hele mooie maanden en we hebben januari in ieder geval heel mooi afgesloten."
De trainster hoopt het in de kwartfinales van de Champions League eind maart op te mogen nemen tegen titelverdediger FC Barcelona. "Dat heb ik vanaf het begin gezegd. Dat vind ik een hele mooie club door het voetbal dat ze spelen." De loting is dinsdag. Andere mogelijke tegenstanders zijn topclubs Chelsea en Olympique Lyon.
Bakker moet het in haar laatste seizoen vooral nog van de Champions League hebben. In de Eredivisie is de achterstand op koploper FC Twente 9 punten.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
5 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
6 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
17 uur geleden