Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe beschuldigingen laten Ajax-trainster Bakker niet koud

Nieuwe beschuldigingen laten Ajax-trainster Bakker niet koud

AMSTERDAM (ANP) - De na dit seizoen bij Ajax vertrekkende succescoach Suzanne Bakker blijft ook na de onrustige afgelopen weken vol voor haar spelersgroep staan. De 37-jarige Bakker erkende wel dat de beschuldigingen die mensen van rond de selectie via NRC deden haar niet koud hebben gelaten. "Alle stafleden en speelsters zijn dezelfde kant op aan het gaan en hadden maar één doel: deze wedstrijd winnen zodat we door konden", zei Bakker na de historische plaatsing voor de kwartfinales van de Champions League.

Begin deze maand werd bekend dat Ajax na dit seizoen niet verder wil met Bakker. De reden bleef onduidelijk. Eind vorige week kwam NRC met een verhaal op basis van ingewijden waarin Bakker naar voren komt als te rechtlijnig en iemand die niet goed overweg kan met haar staf.

"Toen ik dat las, heeft dat wel iets met me gedaan. Het was een nieuwe situatie waar ik mee om moest gaan. Ik ging erover nadenken, maar dacht al heel snel: hier heb ik geen invloed op, het is maar de mening van mensen. Hup, wegzetten", reageerde Bakker na de 2-1-zege op AS Roma, waardoor Ajax als eerste Nederlandse club in de kwartfinales van de Champions League staat.

FC Barcelona

Bakker moet ondanks de bijzonder goede prestaties in Europa na dit seizoen dus op zoek naar een nieuwe club. Ze denkt dat de Europese overwintering haar daarbij zou kunnen helpen. "Maar daar ben ik eigenlijk nog totaal niet mee bezig geweest. Mijn manager houdt zich bezig met eventuele interesse, maar ik wilde me focussen op de wedstrijden. We hadden nog vijf hele mooie maanden en we hebben januari in ieder geval heel mooi afgesloten."

De trainster hoopt het in de kwartfinales van de Champions League eind maart op te mogen nemen tegen titelverdediger FC Barcelona. "Dat heb ik vanaf het begin gezegd. Dat vind ik een hele mooie club door het voetbal dat ze spelen." De loting is dinsdag. Andere mogelijke tegenstanders zijn topclubs Chelsea en Olympique Lyon.

Bakker moet het in haar laatste seizoen vooral nog van de Champions League hebben. In de Eredivisie is de achterstand op koploper FC Twente 9 punten.

Meer uit Voetbal

Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

7 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

7 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

7 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

7 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

9 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

9 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

11 uur geleden