Nieuwe bemanning ISS vertrekt ondanks coronacrisis
BAIKONOER (ANP/DPA) - Coronacrisis of niet: drie nieuwe bemanningsleden voor het internationale ruimtevaartstation ISS vertrekken donderdag in een Sojoez-raket vanaf de basis Bajkonoer in Kazachstan. De lancering gaat gepaard met strenge veiligheidsmaatregelen vanwege het virus.
Het gaat om de Amerikaan Christopher Cassidy en de Russen Anatoli Ivanisjin en Ivan Wagner. Na een vlucht van ongeveer zes uur zullen zij de ruimtepost bereiken.
De drie bemanningsleden zijn al goed een maand in quarantaine zodat ze niet met het coronavirus besmet zouden raken. Cassidy verklaarde in een videoboodschap dat het goed gaat met het trio.
Door de veiligheidsmaatregelen vervallen diverse rituelen. Zo kunnen zij niet persoonlijk afscheid nemen van hun familie en is het traditionele bezoekje aan de Kremlinmuur met het mausoleum van Lenin geschrapt.
Meer uit Buitenland
BOGOTA (ANP/AFP) - De gekozen president van Colombia, Abelardo de la Espriella, geeft gewapende groepen in het land een maand om zich over te geven. Hij zei daarbij geen enkele concessie te zullen doen.
8 minuten geledenCATIA LA MAR (ANP/AFP) - In de zwaar door de aardbevingen getroffen Venezolaanse kustprovincie La Guaira zijn plunderingen. In de badplaats Catia La Mar zouden zwaar beschadigde winkels worden geplunderd.
49 minuten geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in Boston heeft bepaald dat de Amerikaanse president Donald Trump niet mag doorgaan met het invoeren van een decreet dat regels rond stemmen per brief strenger moet maken. De zaak werd aangespannen door ruim twintig door Democraten geleide staten die het daar niet mee eens zijn.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Door de hoge temperaturen in Europa geldt nu voor 17 van de 27 grootste steden in Italië code rood wegens de hitte, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. De hoogste waarschuwing geldt voor onder meer Rome, Milaan, Turijn, Venetië en Verona.
4 uur geledenNEW YORK/CARACAS (ANP/AFP) - Gespecialiseerde reddingswerkers zijn onderweg naar Venezuela, aldus president Delcy Rodríguez. De hulpoperatie wordt volgens haar gecoördineerd door de Verenigde Naties. Ze zei dat ze verscheidene staatshoofden of regeringsleiders heeft gesproken over de twee aardbevingen die het land hebben getroffen.
6 uur geledenBERLIJN/PARIJS/MADRID (ANP/RTR) - Ook landen in Europa hebben Venezuela hulp aangeboden na de dodelijke aardbevingen die daar hebben plaatsgevonden. Zo heeft Frankrijk besloten direct 85 gespecialiseerde reddingswerkers te sturen.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Venezuela hebben het dodental na de zware aardbevingen naar boven bijgesteld. Er kwamen volgens interim-president Delcy Rodríguez zeker 164 mensen om het leven.
7 uur geleden