Nieuwe bemanning ISS vertrekt ondanks coronacrisis
BAIKONOER (ANP/DPA) - Coronacrisis of niet: drie nieuwe bemanningsleden voor het internationale ruimtevaartstation ISS vertrekken donderdag in een Sojoez-raket vanaf de basis Bajkonoer in Kazachstan. De lancering gaat gepaard met strenge veiligheidsmaatregelen vanwege het virus.
Het gaat om de Amerikaan Christopher Cassidy en de Russen Anatoli Ivanisjin en Ivan Wagner. Na een vlucht van ongeveer zes uur zullen zij de ruimtepost bereiken.
De drie bemanningsleden zijn al goed een maand in quarantaine zodat ze niet met het coronavirus besmet zouden raken. Cassidy verklaarde in een videoboodschap dat het goed gaat met het trio.
Door de veiligheidsmaatregelen vervallen diverse rituelen. Zo kunnen zij niet persoonlijk afscheid nemen van hun familie en is het traditionele bezoekje aan de Kremlinmuur met het mausoleum van Lenin geschrapt.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
8 uur geleden