Nieuwe bemanning aangekomen in ruimtestation ISS
CAPE CANAVERAL (ANP/DPA) - Vier astronauten zijn met een ruimteschip van SpaceX aangekomen in het internationale ruimtestation (ISS). Het gaat om twee Amerikanen, een Rus en een astronaut uit de Verenigde Arabische Emiraten.
De Crew Dragon, van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zou eigenlijk maandag al worden gelanceerd vanaf een NASA-basis in Florida. Dit werd een paar minuten voor vertrek uitgesteld vanwege een technisch probleem. Uiteindelijk kon het ruimtevaartschip op donderdag alsnog vertrekken.
De vier astronauten verblijven een half jaar in het ruimtestation, waar ze meer dan tweehonderd experimenten zullen uitvoeren.
Meer uit Buitenland
PISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
15 minuten geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
1 uur geledenTOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.
3 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.
5 uur geledenHUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
9 uur geleden