Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Belgische regering treedt mogelijk maandag aan

Nieuwe Belgische regering treedt mogelijk maandag aan

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Belgische regering van Vlaams-nationalist Bart De Wever kan mogelijk maandag aantreden, maar daar gaan volgens omroep VRT nog wel meerdere stappen aan vooraf. De leden van de beoogde coalitiepartijen zijn dit weekend aan zet.

De vijf partijen sloten vrijdag na slepende onderhandelingen een regeerakkoord. België moet de komende tijd worden geleid door een brede coalitie van Vlaamse en Franstalige partijen, waaronder sociaaldemocraten, liberalen en christendemocraten.

Voordat de politieke partijen definitief kunnen toetreden tot de coalitie, houden ze nog congressen voor hun leden. Die moeten de regeringsdeelname ook nog goedkeuren.

Partijcongressen

Vooruit, de enige linkse partij in de regering, doet dat zaterdagmiddag al in Sint-Niklaas. Een deel van de achterban heeft al duidelijk gemaakt niet enthousiast te zijn over de zogenoemde Arizona-regering.

De andere partijen houden zondag congressen. De N-VA van De Wever komt dan 's ochtends bijeen in Antwerpen. Op de congressen zal volgens de VRT ook duidelijk worden welke kopstukken in de regering zitten.

Eedaflegging

Nadat alle partijen definitief hebben ingestemd met regeringsdeelname, zal waarschijnlijk op maandag de eedaflegging bij koning Filip plaatsvinden. Daarna kan de nieuwe regering officieel aan de slag.

Meer uit Buitenland

Litouwen roept opnieuw noodsituatie uit om smokkelballonnen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen heeft een nationale noodsituatie uitgeroepen vanwege smokkelballonnen die vanuit Belarus richting het land kwamen. Dat meldt de overheid van dat land.

47 minuten geleden
RSF: afgelopen jaar 67 journalisten gedood, bijna helft in Gaza

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.

2 uur geleden
Klimaatdienst EU: 2025 evenaart vermoedelijk een na warmste jaar

BONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.

3 uur geleden
Cambodja voert 'tegenaanvallen' uit in grensgebied met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen en luchtaanvallen vanuit Thailand.

3 uur geleden
Trump staat export Nvidia-chips naar China toe

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.

5 uur geleden
Von der Leyen en Rutte spreken opnieuw steun voor Oekraïne uit

BRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.

5 uur geleden
Maker van app die ICE-agenten lokaliseert klaagt regering VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.

5 uur geleden