Nieuwe Belgische regering treedt mogelijk maandag aan
BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Belgische regering van Vlaams-nationalist Bart De Wever kan mogelijk maandag aantreden, maar daar gaan volgens omroep VRT nog wel meerdere stappen aan vooraf. De leden van de beoogde coalitiepartijen zijn dit weekend aan zet.
De vijf partijen sloten vrijdag na slepende onderhandelingen een regeerakkoord. België moet de komende tijd worden geleid door een brede coalitie van Vlaamse en Franstalige partijen, waaronder sociaaldemocraten, liberalen en christendemocraten.
Voordat de politieke partijen definitief kunnen toetreden tot de coalitie, houden ze nog congressen voor hun leden. Die moeten de regeringsdeelname ook nog goedkeuren.
Partijcongressen
Vooruit, de enige linkse partij in de regering, doet dat zaterdagmiddag al in Sint-Niklaas. Een deel van de achterban heeft al duidelijk gemaakt niet enthousiast te zijn over de zogenoemde Arizona-regering.
De andere partijen houden zondag congressen. De N-VA van De Wever komt dan 's ochtends bijeen in Antwerpen. Op de congressen zal volgens de VRT ook duidelijk worden welke kopstukken in de regering zitten.
Eedaflegging
Nadat alle partijen definitief hebben ingestemd met regeringsdeelname, zal waarschijnlijk op maandag de eedaflegging bij koning Filip plaatsvinden. Daarna kan de nieuwe regering officieel aan de slag.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
3 uur geleden