Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Belgische regering treedt mogelijk maandag aan

Nieuwe Belgische regering treedt mogelijk maandag aan

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Belgische regering van Vlaams-nationalist Bart De Wever kan mogelijk maandag aantreden, maar daar gaan volgens omroep VRT nog wel meerdere stappen aan vooraf. De leden van de beoogde coalitiepartijen zijn dit weekend aan zet.

De vijf partijen sloten vrijdag na slepende onderhandelingen een regeerakkoord. België moet de komende tijd worden geleid door een brede coalitie van Vlaamse en Franstalige partijen, waaronder sociaaldemocraten, liberalen en christendemocraten.

Voordat de politieke partijen definitief kunnen toetreden tot de coalitie, houden ze nog congressen voor hun leden. Die moeten de regeringsdeelname ook nog goedkeuren.

Partijcongressen

Vooruit, de enige linkse partij in de regering, doet dat zaterdagmiddag al in Sint-Niklaas. Een deel van de achterban heeft al duidelijk gemaakt niet enthousiast te zijn over de zogenoemde Arizona-regering.

De andere partijen houden zondag congressen. De N-VA van De Wever komt dan 's ochtends bijeen in Antwerpen. Op de congressen zal volgens de VRT ook duidelijk worden welke kopstukken in de regering zitten.

Eedaflegging

Nadat alle partijen definitief hebben ingestemd met regeringsdeelname, zal waarschijnlijk op maandag de eedaflegging bij koning Filip plaatsvinden. Daarna kan de nieuwe regering officieel aan de slag.

Meer uit Buitenland

EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

27 minuten geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

2 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

3 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

3 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

4 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

4 uur geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

5 uur geleden