Nieuwe Belgische premier schoorvoetend naar defensietop
BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Belgische premier Bart De Wever wil het vertrouwen van zijn Europese collega's winnen dat België zijn defensiebudget gaat verhogen. Maar de nauwelijks voorbereide De Wever hoopt de Europese defensietop in Brussel eerst zonder problemen door te komen, zei hij krap twee uur na zijn beëdiging.
België blijft al jaren achter bij de NAVO-afspraak om 2 procent van de omvang van de economie aan defensie te besteden. Terwijl die norm hoogstwaarschijnlijk alweer omhooggaat. Het land heeft weinig financiële ruimte en dat is niet zomaar verholpen, zei De Wever bij aankomst voor de informele bijeenkomst van EU-leiders over het opschroeven van de Europese defensie. Hij hoopt een "geloofwaardig" perspectief te kunnen schetsen dat België de komende jaren de 2 procent gaat halen en vervolgens kan voortbouwen.
"Ik zal blij zijn als ik deze dag overleef", zei De Wever met een knipoog. De nu ook nog Vlaams-nationalistische burgemeester van Antwerpen werd maandagochtend halsoverkop aangesteld om België op de 'heidag' voor EU-leiders te kunnen vertegenwoordigen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
1 uur geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
2 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.
5 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.
5 uur geledenRIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.
6 uur geleden