Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe behandeling longkanker in basispakket

Nieuwe behandeling longkanker in basispakket

DEN HAAG (ANP) - Na onderhandelingen over de prijs komt een nieuwe behandeling van longkanker vooralsnog voor een jaar in het basispakket. Patiënten krijgen vanaf 1 januari toegang tot de startbehandeling met het geneesmiddel osimertinib. Het gaat om volwassen patiënten met een bepaald type zogenoemd lokaalgevorderd of gemetastaseerd niet-kleincellige longkanker (NSCLC).

Osimertinib zat al in het basispakket voor de vervolgbehandeling van patiënten met longkanker. Het Zorginstituut adviseerde verantwoordelijk minister Bruno Bruins voor het opnemen van de startbehandeling eerst te onderhandelen. Het instituut wees op de hoge prijs en de onzekerheid tussen de kosten en de baten van deze behandeling voor de patiënt.

Inmiddels zijn er nieuwe studieresultaten bekend over dit geneesmiddel als startbehandeling. Mogelijk volgen er na een advies van het Zorginstituut dan nieuwe prijsonderhandelingen voor vergoeding van het geneesmiddel voor een langere periode, aldus het ministerie.

Meer uit Gezond

Advies: bescherm gezondheid burgers beter tegen klimaatrisico's

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Nederland, Caribisch Nederland voorop, zijn onvoldoende beschermd tegen de gezondheidsrisico's die klimaatverandering met zich meebrengt. De Gezondheidsraad (GR) en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) maken dat duidelijk in een gezamenlijk advies. Groepen die het hardst worden geraakt, moeten als eerste worden geholpen, vinden ze.

1 dag geleden
Rode Kruis begint inzameling om ebolabestrijding uit te breiden

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis zegt dringend meer middelen nodig te hebben voor de bestrijding van de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en buurlanden. Daarom is de hulporganisatie een inzameling begonnen via gironummer 7244.

1 dag geleden
WHO haalt miljoenen uit noodfonds na uitbraak ebolavirus

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) haalt 3,4 miljoen dollar (ruim 2,9 miljoen euro) uit haar noodfonds om de uitbraak van het ebolavirus tegen te gaan. Het aantal besmettingen is verder opgelopen en zal naar verwachting blijven oplopen, aldus topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.

2 dagen geleden
WHO: ebola-uitbraak Congo en Oeganda is wereldwijde noodsituatie

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.

5 dagen geleden
WHO: risico op hantavirus voor wereldbevolking blijft laag

GENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.

6 dagen geleden
WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.

1 week geleden
RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden