Nieuwe bedrijven overleven vaker eerste vijf jaar
DEN HAAG (ANP) - Zo'n twee derde van alle bedrijven die in 2015 werden opgericht, bestond vijf jaar later nog steeds, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee is de overlevingskans voor ondernemingen toegenomen, aldus het statistiekbureau. Van de ondernemingen die in 2010 van start gingen bestond 56 procent vijf jaar later nog.
Ook voor nieuwe werkgevers ging de kans omhoog dat ze vijf jaar later nog steeds werkgever zijn. Voor in 2010 begonnen werkgevers gold dat voor 44 procent. Van de nieuwe werkgevers die in 2015 van start gingen was 49 procent vijf jaar later nog altijd werkgever. Nieuwe werkgevers zijn bedrijven die in dat jaar voor het eerst personeel in dienst nemen. Dat hoeft niet altijd in het oprichtingsjaar te zijn.
Van de bedrijven die in 2015 werden opgericht hadden die in de bouw de grootste overlevingskans. 71 procent van die ondernemingen was vijf jaar later nog altijd actief. In de horeca (59 procent), vervoer en opslag (56 procent) en de handel (51 procent) was de kans dat een bedrijf vijf jaar oud werd aanzienlijk lager.
Winkels hebben een steeds grotere kans om minimaal vijf jaar te overleven. Ook voor webwinkels neemt die kans gestaag toe, al haalt nog altijd minder dan de helft van de onlinewinkels het eerste lustrum.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
1 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciƫle ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
14 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
18 uur geleden