Nieuwe baas SNS wil dat jongere zich weer gehoord voelt door bank
UTRECHT (ANP) - De nieuwe topvrouw van SNS, Angela Eijlander, wil jongeren meer betrekken bij het bestuur van de bank. Daarom gaat ze een jongerenboard opzetten om de top van SNS van advies te kunnen voorzien. Ook wil ze bankmedewerkers omvormen tot groeicoaches, adviseurs die klanten helpen bij hun "dromen en ambities" en daarmee het persoonlijk contact weer terugbrengen in de bankenwereld.
De 38-jarige Eijlander is pas enkele weken aan de slag bij SNS, maar heeft al veel ideeën. Ze wil "niet alleen luisteren naar jongeren, maar hen ook echt een stem geven", vertelt ze in een interview. Als de situatie erom vraagt wil ze de zorgen van jongeren over bijvoorbeeld het kunnen kopen van een huis of flexibele arbeidscontracten gaan aankaarten bij de politiek.
Volgens Eijlander voelen veel jongeren zich nu niet gehoord door banken. Bijna een op de drie jongvolwassenen vindt volgens onderzoek in opdracht van SNS dat ze vooral worden behandeld als een nummer. De directievoorzitter wil haar ervaring in de financiële wereld inzetten om dat te veranderen. Afgelopen jaren werkte ze in verschillende managersrollen bij verzekeraar Centraal Beheer. De Volksbank, het moederbedrijf van SNS, zag in haar de ideale persoon om de eerder aangekondigde maatschappelijke strategie vorm te geven.
Pestgedrag
Op zaken uit het verleden van de Volksbank en grote ontwikkelingen zoals fraudebestrijding en witwassen, kan Eijlander niet nader ingaan. In de top van het concern was het eerder erg onrustig. In korte tijd vertrokken meerdere bestuurders en commissarissen. Onafhankelijk onderzoek dat de staatsbank had laten doen wees uit dat er bij de bestuurders incidenteel sprake was van onderling pestgedrag. Tegelijkertijd was er de coronacrisis en moest de bank net als andere banken extra kosten maken voor strengere controles op witwassen. Ook is er vorig jaar een reorganisatie aangekondigd waarbij honderden arbeidsplaatsen verloren gaan.
Eijlander stelt dat er bij SNS, dat circa 1,6 miljoen klanten heeft, nog ongeveer 1200 mensen werken. Daarmee verwacht ze haar veranderingen in gang te kunnen zetten. Aan de nieuwe koers van SNS wordt achter de schermen nog hard gewerkt, zegt ze. Deze week gaat er wel alvast een grote promotiecampagne van start, met reclames op televisie. Vanaf half februari kunnen klanten dan in de ruim 200 SNS-winkels terecht voor groeicoaching. Later wordt waarschijnlijk meer bekend over de precieze opzet van de jongerenboard. En als de virusuitbraak voorbij is en er weer meer op kantoor gewerkt kan worden, dan lijkt het Eijlander ook wel een idee om teams gewoon in de winkels te laten werken. Dat helpt volgens haar ook bij het verbeteren van het persoonlijk contact.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
1 dag geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
1 dag geleden