Nieuwe baas ING begint aan zijn job
AMSTERDAM (AFN) - Steven van Rijswijk begint woensdag officieel aan zijn nieuwe functie als topman van ING. Hij komt in de plaats van Ralph Hamers die eerder bekendmaakte naar de Zwitserse bank UBS over te stappen.
Van Rijswijk was tot maandag eindverantwoordelijke voor risico-inschattingen binnen het bestuur van de financieel dienstverlener. De Nederlander is als sinds 1995 in dienst van ING, waar hij onder andere werkte voor de afdelingen voor fusies en overnames en kapitaalmarkten. In 2017 werd hij benoemd tot lid van het ING-bestuur.
Volgens marktkenners heeft ING met de benoeming van Van Rijswijk een voor de hand liggende keuze gemaakt. De nieuwe topman van ING gaat niet heel veel meer verdienen dan zijn voorganger. Dat is het gevolg van het nieuwe beloningsbeleid voor de top van het financiële concern. Hamers streek in 2019 een basissalaris op van 1,75 miljoen euro. Daarbovenop kwam nog een prestatiegebonden variabele beloning van omgerekend 266.000 euro.
Twee jaar terug was er nog veel ophef toen de raad van commissarissen van de bank Hamers' totale beloning fors wilde verhogen naar zo'n 3 miljoen euro. Maar na felle reacties in politiek en samenleving zag de bank van het plan af. Bij UBS strijkt Hamers naar verwachting wel fors meer loon op.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
12 uur geleden