Nieuwe AZ-trainer Jansen kiest bij debuut voor Boadu en Karlsson
ALKMAAR (ANP) - Pascal Jansen heeft Myron Boadu en Jesper Karlsson een basisplaats gegeven voor zijn eerste wedstrijd als hoofdtrainer van AZ. De twee aanvallers fungeerden drie dagen eerder als invallers in de Europa League tegen Napoli (1-1). Jansen zat toen nog als assistent van Arne Slot op de bank.
De Alkmaarse clubleiding besloot zaterdag om Slot te ontslaan, omdat hij onderhandelt met Feyenoord over een contract voor na dit seizoen. Ondanks de goede prestaties van AZ, dat zich komende week in de Europa League kan kwalificeren voor de knock-outfase, greep de directie hard in. De 47-jarige Jansen mag het seizoen afmaken als hoofdtrainer. Hij debuteert in die rol met een thuiswedstrijd tegen FC Groningen (aftrap 14.30 uur).
Boadu en Karlsson vervangen Albert Gudmundsson en Zakaria Aboukhlal in de basis.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
57 minuten geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
4 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
4 uur geleden