Nieuwe AZ-trainer Jansen kiest bij debuut voor Boadu en Karlsson
ALKMAAR (ANP) - Pascal Jansen heeft Myron Boadu en Jesper Karlsson een basisplaats gegeven voor zijn eerste wedstrijd als hoofdtrainer van AZ. De twee aanvallers fungeerden drie dagen eerder als invallers in de Europa League tegen Napoli (1-1). Jansen zat toen nog als assistent van Arne Slot op de bank.
De Alkmaarse clubleiding besloot zaterdag om Slot te ontslaan, omdat hij onderhandelt met Feyenoord over een contract voor na dit seizoen. Ondanks de goede prestaties van AZ, dat zich komende week in de Europa League kan kwalificeren voor de knock-outfase, greep de directie hard in. De 47-jarige Jansen mag het seizoen afmaken als hoofdtrainer. Hij debuteert in die rol met een thuiswedstrijd tegen FC Groningen (aftrap 14.30 uur).
Boadu en Karlsson vervangen Albert Gudmundsson en Zakaria Aboukhlal in de basis.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
14 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
15 uur geleden