Nieuwe auto's stootten fors minder CO2 uit
KOPENHAGEN (ANP) - De gemiddelde uitstoot van nieuwe auto's die vorig jaar in Europa verkocht zijn, lag stevig lager dan een jaar eerder. Dat meldt het Europees Milieuagentschap, dat de afname toeschrijft aan de stijging van de verkoop van elektrische en hybride auto's.
De gemiddelde nieuwe auto die vorig jaar in de landen van de Europese Unie, IJsland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk op de weg kwam, stootte 107,8 gram CO2 per kilometer uit. Een jaar eerder was dat nog 122,3 gram. De afname van 12 procent is de eerste afname sinds 2016.
Bij busjes werd aanzienlijk minder milieuwinst geboekt. De gemiddelde uitstoot daarvan ligt op 157,7 gram CO2 per kilometer en dat betekende een afname van 1,5 procent. Het aandeel elektrische busjes blijft nog aanzienlijk achter bij dat van elektrische personenauto's.
Bepaalde grens
De Europese Commissie heeft sinds vorig jaar regels waardoor de gemiddelde uitstoot van alle nieuwe auto's van een fabrikant onder een bepaalde grens moet liggen. Die grens wordt vervolgens elke paar jaar aangescherpt.
Autobrancheorganisatie RAI Vereniging is blij met de "grote stappen" die de Europese auto-industrie momenteel zet om nieuwe auto’s zuiniger en schoner te maken. "Ook in Nederland zien wij dat dankzij de populariteit van elektrisch rijden en toename van het aantal hybride personenauto’s de uitstoot in 2020 ten opzichte van 2019 flink omlaag is gegaan", geeft de vereniging aan. Afgelopen jaar lag de gemiddelde CO2-uitstoot hierdoor volgens RAI Vereniging op 86 gram, ten opzichte van 100 gram een jaar eerder.
De brancheorganisatie verwacht dat de gemiddelde CO2-uitstoot van bestelwagens komende jaren ook daalt mede door een groei van het aantal beschikbare elektrische modellen en de invoering van nul-emissiezones in een groot aantal Nederlandse steden per 2025. Daarvoor zou het wel belangrijk zijn dat er voldoende wordt geïnvesteerd in laadinfrastructuur, zowel voor personenauto’s als bedrijfswagens.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - EU-landen moeten makkelijker staatssteun kunnen verlenen voor meer betaalbare huisvesting, ook voor het middensegment. Dat stelt de Europese Commissie dinsdag in een speciaal woonplan.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen. Beleggers verwerkten zwakke Amerikaanse banencijfers over november en oktober. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid geeft meer inzicht in de gezondheid van de grootste economie ter wereld en speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Banken, bedrijven en vrijwilligersorganisaties hebben afspraken gemaakt die problemen bij het openen van een zakelijke rekening moeten verminderen. Die overeenkomst volgt op gevallen waarbij ondernemers en non-profitorganisaties geen betaalrekening kregen, onder andere doordat banken de risico's rond anti-witwaswetgeving te groot vonden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele voorwaarden die gesteld zijn aan het handelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Die zogeheten safeguards waren in de deal gezet om Europese boeren te beschermen, die bang zijn dat de Europese markt wordt overspoeld door goedkope producten uit Zuid-Amerika.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse vleessector spreekt tegen dat er sprake is van dumping van varkensvlees op de Chinese markt. China legde vleesbedrijven in de Europese Unie definitieve importheffingen op, omdat varkensvlees volgens Beijing tegen kunstmatig lage prijzen zou worden verkocht in het Aziatische land. Maar volgens brancheorganisatie Vlees.nl is dat niet waar en komen de vleesprijzen door marktwerking tot stand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vakbonden FNV en CNV hebben een ultimatum gesteld aan het demissionaire kabinet omdat rijksambtenaren volgend jaar geen loonsverhoging krijgen. De bonden willen dat de nullijn voor dinsdag 13 januari van tafel is, anders "volgen acties".
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China stelt definitief importheffingen in op Europees varkensvlees. Onder andere de Brabantse vleesverwerker Vion krijgt met de tarieven te maken. Volgens Beijing dumpen Europese exporteurs goedkoop varkensvlees op de Chinese markt, wat bedrijven in eigen land zou schaden. China opende een dumpingonderzoek naar varkensvlees nadat de Europese Unie importheffingen had ingevoerd op elektrische auto's.
6 uur geleden