Nieuwe Amerikaanse ambassadeur bij EU
WASHINGTON/BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten hebben Ronald J. Gidwitz aangesteld als ambassadeur bij de Europese Unie. Gidwitz was al de Amerikaanse ambassadeur voor België en blijft die taak vervullen.
De Amerikaanse president Donald Trump ontsloeg in februari de vorige ambassadeur, Gordon Sondland. Die had in het impeachmentonderzoek naar Trump getuigd voor het Huis van Afgevaardigden over het telefoongesprek tussen Trump en diens Oekraïense ambtgenoot Volodimir Zelenski.
Gidwitz zal zich inzetten voor een "krachtig partnerschap" tussen de VS en de EU, verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo weten. Op de eerste plaats komt een "snel herstel van de Covid19-pandemie", waarbij hij "onze gedeelde belangen en waarden wereldwijd zal bevorderen".
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse autoriteiten hebben het dodental door de natuurbrand in het zuiden van het land bijgesteld naar boven. Twaalf mensen kwamen om het leven en nog eens 23 personen worden vermist.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het voorgestelde tolvignet dat België wil invoeren vanaf mei 2027 geldt niet voor motorrijders, maar alleen voor auto's. Dat hebben de Vlaamse minister van Financiën Ben Weyts en de Waalse minister van Mobiliteit François Desquesnes vrijdag gemeld op een persconferentie.
49 minuten geledenPERPIGNAN (ANP/BELGA) - Van de inwoners die waren geëvacueerd door de natuurbranden in het departement Pyrénées-Orientales, in het zuidoosten van Frankrijk, mogen vrijdag ook de laatste terugkeren naar hun huizen, meldt de prefectuur op X. Donderdag mochten de bewoners van negen gemeenten al terug naar huis.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en NAVO-chef Mark Rutte schuiven komende week aan bij de bijeenkomst van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen in Parijs. Dat meldt het kantoor van de Franse president. Het samenwerkingsverband komt maandag bijeen in Parijs om daar te spreken over de oorlog in Oekraïne, zo voegt het Élysée toe.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Duitse parlement, de Bondsdag, heeft vrijdag een omstreden besparingspakket voor de gezondheidszorg goedgekeurd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin zegt in gesprek te zijn met Turkije over de Russische S-400-raketsystemen waarover Ankara beschikt. Het gaat daarbij om verkoop van de twee systemen aan een derde land.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije sluit zich aan bij het Europees Openbaar Ministerie (EPPO), dat EU-lidstaten controleert op fraude en corruptie met EU-geld. Daarmee breekt de nieuwe premier Péter Magyar opnieuw met beleid van zijn voorganger Viktor Orbán, die altijd weigerde EPPO toegang te geven tot Hongarije.
2 uur geleden