Nieuwe Amerikaanse ambassadeur bij EU
WASHINGTON/BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten hebben Ronald J. Gidwitz aangesteld als ambassadeur bij de Europese Unie. Gidwitz was al de Amerikaanse ambassadeur voor België en blijft die taak vervullen.
De Amerikaanse president Donald Trump ontsloeg in februari de vorige ambassadeur, Gordon Sondland. Die had in het impeachmentonderzoek naar Trump getuigd voor het Huis van Afgevaardigden over het telefoongesprek tussen Trump en diens Oekraïense ambtgenoot Volodimir Zelenski.
Gidwitz zal zich inzetten voor een "krachtig partnerschap" tussen de VS en de EU, verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo weten. Op de eerste plaats komt een "snel herstel van de Covid19-pandemie", waarbij hij "onze gedeelde belangen en waarden wereldwijd zal bevorderen".
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
8 minuten geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
47 minuten geledenMOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.
7 uur geleden