Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Amerikaanse aanvallen op doelen in Jemen

Nieuwe Amerikaanse aanvallen op doelen in Jemen

TAMPA (ANP) - Amerikaanse troepen hebben zaterdag in de namiddag en vroege avond vijf aanvallen uitgevoerd op doelen in Jemen, meldt het Amerikaanse commandocentrum CENTCOM. Het gaat om "succesvolle" aanvallen op "drie mobiele antischeepsraketten, een onbemand onderwatervaartuig (UUV) en een onbemand oppervlaktevaartuig (USV)" in door de Houthi's gecontroleerde gebieden van het Arabische land.

Volgens CENTCOM stond vast dat de doelen een "onmiddellijke bedreiging vormden voor Amerikaanse marineschepen en koopvaardijschepen in de regio". Om die reden zouden de aanvallen "zelfverdediging" zijn. Critici noemen de herhaaldelijke Amerikaanse aanvallen op Jemen echter schendingen van de soevereiniteit van dat land.

De Houthi's hebben zich solidair verklaard met de Palestijnse bevolking in de Gazastrook. Ze vuren raketten af op schepen die een link hebben met Israël of met de bondgenoten van Israël en eisen dat de Israëlische aanvallen op Palestijnen in Gaza en de Westelijke Jordaanoever stoppen.

Meer uit Buitenland

Iran laat bekende mensenrechtenadvocaat vrij

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.

39 minuten geleden
Brussel gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.

40 minuten geleden
Onderzoek naar Farage voor niet aangeven miljoenendonatie

LONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.

1 uur geleden
Trump voor staatsbezoek aangekomen in China

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.

1 uur geleden
Schoten gehoord bij senaat in de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

2 uur geleden
Koning Charles: regering wil gelijkheid en EU-samenwerking

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.

2 uur geleden
Libanon meldt doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.

4 uur geleden