Nieuwe algemeen directeur voor pensioenfonds ABP
AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP heeft Harmen van Wijnen benoemd tot de nieuwe algemeen directeur. Hij bekleedt die functie vanaf 1 mei. De 52-jarige Van Wijnen is de opvolger van Nicole Beuken. Zij ging 1 januari aan de slag als onafhankelijk voorzitter bij het pensioenfonds voor de metalektro PME.
Van Wijnen, die onder andere theologie studeerde, is op dit moment voorzitter van het college van bestuur van de Christelijke Hogeschool Ede. Eerder in zijn loopbaan adviseerde hij pensioenfondsen en controleerde hij hun financiën. Als onderwijsbestuurder houdt hij zich ook bezig met pensioenen, binnen het samenwerkingsverband Zelfstandige Publieke Werkgevers (ZPW).
Bestuursvoorzitter Corien Wortmann van ABP is blij met de komst van Van Wijnen. Hij vormt vanaf mei samen met Rob Verjans de tweekoppige directie van het pensioenfonds.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
2 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
6 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
7 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
9 uur geleden