Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Ajax-coach Farioli wil Van Gaal vaak voor diner uitnodigen

Nieuwe Ajax-coach Farioli wil Van Gaal vaak voor diner uitnodigen

AMSTERDAM (ANP) - Francesco Farioli, de nieuwe trainer van Ajax, was als jongetje onder de indruk van twee clubs. "Het voetbal van Ajax en FC Barcelona sprak mij het meeste aan", vertelde de 35-jarige Italiaan nadat hij zijn handtekening onder een driejarig contract in Amsterdam had gezet. "Uiteraard had dat te maken met Johan Cruijff. Hij heeft het voetbal zoveel gebracht. Hij heeft deze sport als speler en als trainer zoveel ontwikkeld."

Veel Italiaanse jongetjes hebben posters van spelers van Juventus of AC Milan boven hun bed hangen. "Maar ik ben al snel gestopt om het spel als fan te zien", vertelde Farioli. "Ik keek al snel hoe trainers of spelers de sport ontwikkelden, vandaar Ajax en Barcelona."

Farioli is de eerste buitenlandse trainer in 26 jaar bij Ajax, na Morten Olsen. Hij was niet de eerste keus voor de nummer 5 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie, maar Louis van Gaal heeft niet meer de energie om iedere dag een ploeg te coachen. Erik ten Hag is nog trainer van Manchester United en Graham Potter haakte na verschillende gesprekken af.

Loopbaan

"Ik heb uitvoerig gesproken met Alex Kroes en Marijn Beuker", verwees Farioli naar de voetbaldirecteur en technisch directeur van Ajax. "Zij waren van alles op de hoogte. Ze hadden zich overal in verdiept. De laatste weken kwam er meer interesse voor mij. Maar ik had mijn virtuele handtekening toen allang bij Ajax gezet."

Farioli studeerde filosofie en sportwetenschappen en werkte als keeperstrainer bij Benevento en Sassuolo onder zijn leermeester Roberto De Zerbi, die onlangs afscheid heeft genomen van Brighton & Hove Albion. Daarna ging hij als hoofdcoach aan de slag bij de Turkse clubs Fatih Karagümrük en Alanyaspor, voordat hij vorig jaar tekende bij OGC Nice.

Belofte aan supporters

De Italiaanse trainer weet dat hij voor een zware klus staat bij Ajax, dat ver achterop is geraakt bij PSV en Feyenoord. "Ik ga de fans van Ajax nu ook niet van alles beloven", zei hij. "Wat ik wel kan zeggen is dat ze mogen verwachten dat er komend seizoen een moedige ploeg op het veld staat die ze blij gaat maken."

Farioli was vorig jaar voor het eerst bij Ajax. "Ik heb de Future Cup bezocht", doelde hij op het jaarlijkse jeugdtoernooi. "Daar zag ik nog het broertje van Kylian Mbappé bij PSG spelen. Daarna heb ik het eerste elftal nog tegen Fortuna Sittard in actie gezien. Louis van Gaal heb ik nog niet ontmoet, maar het is geweldig om zo'n adviseur te hebben. Ik wil hem zo snel mogelijk leren kennen. Ik ga hem vaak voor een etentje uitnodigen."

Meer uit Voetbal

Sparta boekt bij Telstar eerste seizoenszege

VELSEN (ANP) - Sparta Rotterdam heeft bij Telstar de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Rogier Meijer won in Velsen met 3-1. Marvin Young, Nökkvi Thórisson en Robin van Cruijsen scoorden voor Sparta. Abdelnour Soualhia maakte een doelpunt voor Telstar.

8 uur geleden
PSV voorlopig zonder aanvaller Pléa

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan voorlopig niet beschikken over aanvaller Alassane Pléa. De Franse spits viel vrijdag op de training uit met een blessure. Medisch onderzoek heeft uitgewezen dat de 33-jarige aanvaller in elk geval tot de komende interlandperiode eind september niet in actie kan komen in wedstrijden.

9 uur geleden
Amazon-oprichter Jeff Bezos neemt minderheidsbelang in Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Amazon-oprichter Jeff Bezos heeft een minderheidsbelang genomen in de Britse voetbalclub Liverpool FC. Hoeveel geld de steenrijke zakenman precies in de club steekt, is niet bekend. De huidige eigenaren blijven sowieso meerderheidseigenaren en Bezos krijgt het niet voor het zeggen bij de twintigvoudig Engels kampioen.

11 uur geleden
Martens: nationaal voetbalelftal moet altijd van land zelf zijn

ZEIST (ANP) - Lieke Martens stelt dat "het nationale voetbalteam altijd van het land zelf moet blijven". Daarmee wijst de 33-jarige oud-international de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino om een deel van de rechten van het WK voetbal aan investeerders te verkopen resoluut van de hand. "Het is vervelend als mensen die zelf niets met de sport te maken hebben zoveel invloed uitoefenen", zei Martens in Zeist op een persdag van de KNVB tegen het ANP. "Het zou moeten gaan om het belang van de spelers en speelsters. En niet alleen om geld."

13 uur geleden
Saibari is klaar voor eerste speelminuten bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Ismael Saibari wil zaterdag debuteren voor Bayern München tijdens een vriendschappelijk duel met RB Leipzig. De van PSV overgekomen middenvelder is hersteld van een blessure die hij met Marokko opliep tijdens het WK. "Ik ben goed hersteld en train weer volledig mee met de rest van het team," zei hij tijdens zijn presentatie bij de kampioen van Duitsland.

15 uur geleden
Van Gaal: gefeliciteerd Xavi, veel geluk mijn vriend

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal heeft Xavi succes gewenst met zijn nieuwe functie als bondscoach van het Nederlands elftal. "Gefeliciteerd Xavi. Veel geluk mijn vriend", schrijft hij op Instagram waarop ook een groepsfoto van FC Barcelona te zien is met een jonge Xavi en trainer Van Gaal.

15 uur geleden
Revaliderende De Jong haalt uit naar journalist en andere media

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft fel uitgehaald naar een Spaanse journalist, die in de ogen van de international onjuiste berichten over hem verspreidt. "Hij [Gerard Romero] heeft vaker leugens over mij verteld. Ik wil het niet meer zomaar aan mij voorbij laten gaan. Hij moet weten dat er gevolgen zijn als je onjuiste informatie verspreidt", stelde de 29-jarige voetballer in een speciaal gearrangeerd interview met het eigen clubkanaal van FC Barcelona om opheldering te verschaffen. "Voor veel journalisten is het belangrijk om een verhaal naar buiten te brengen en is de waarheid daarbij minder van belang."

15 uur geleden