Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Ajax-coach Farioli wil Van Gaal vaak voor diner uitnodigen

Nieuwe Ajax-coach Farioli wil Van Gaal vaak voor diner uitnodigen

AMSTERDAM (ANP) - Francesco Farioli, de nieuwe trainer van Ajax, was als jongetje onder de indruk van twee clubs. "Het voetbal van Ajax en FC Barcelona sprak mij het meeste aan", vertelde de 35-jarige Italiaan nadat hij zijn handtekening onder een driejarig contract in Amsterdam had gezet. "Uiteraard had dat te maken met Johan Cruijff. Hij heeft het voetbal zoveel gebracht. Hij heeft deze sport als speler en als trainer zoveel ontwikkeld."

Veel Italiaanse jongetjes hebben posters van spelers van Juventus of AC Milan boven hun bed hangen. "Maar ik ben al snel gestopt om het spel als fan te zien", vertelde Farioli. "Ik keek al snel hoe trainers of spelers de sport ontwikkelden, vandaar Ajax en Barcelona."

Farioli is de eerste buitenlandse trainer in 26 jaar bij Ajax, na Morten Olsen. Hij was niet de eerste keus voor de nummer 5 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie, maar Louis van Gaal heeft niet meer de energie om iedere dag een ploeg te coachen. Erik ten Hag is nog trainer van Manchester United en Graham Potter haakte na verschillende gesprekken af.

Loopbaan

"Ik heb uitvoerig gesproken met Alex Kroes en Marijn Beuker", verwees Farioli naar de voetbaldirecteur en technisch directeur van Ajax. "Zij waren van alles op de hoogte. Ze hadden zich overal in verdiept. De laatste weken kwam er meer interesse voor mij. Maar ik had mijn virtuele handtekening toen allang bij Ajax gezet."

Farioli studeerde filosofie en sportwetenschappen en werkte als keeperstrainer bij Benevento en Sassuolo onder zijn leermeester Roberto De Zerbi, die onlangs afscheid heeft genomen van Brighton & Hove Albion. Daarna ging hij als hoofdcoach aan de slag bij de Turkse clubs Fatih Karagümrük en Alanyaspor, voordat hij vorig jaar tekende bij OGC Nice.

Belofte aan supporters

De Italiaanse trainer weet dat hij voor een zware klus staat bij Ajax, dat ver achterop is geraakt bij PSV en Feyenoord. "Ik ga de fans van Ajax nu ook niet van alles beloven", zei hij. "Wat ik wel kan zeggen is dat ze mogen verwachten dat er komend seizoen een moedige ploeg op het veld staat die ze blij gaat maken."

Farioli was vorig jaar voor het eerst bij Ajax. "Ik heb de Future Cup bezocht", doelde hij op het jaarlijkse jeugdtoernooi. "Daar zag ik nog het broertje van Kylian Mbappé bij PSG spelen. Daarna heb ik het eerste elftal nog tegen Fortuna Sittard in actie gezien. Louis van Gaal heb ik nog niet ontmoet, maar het is geweldig om zo'n adviseur te hebben. Ik wil hem zo snel mogelijk leren kennen. Ik ga hem vaak voor een etentje uitnodigen."

Meer uit Voetbal

Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

3 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

12 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

15 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

15 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

15 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

16 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

18 uur geleden