Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe AIVD-baas Akerboom: 'altijd verbonden met politie'

Nieuwe AIVD-baas Akerboom: 'altijd verbonden met politie'

DEN HAAG (ANP) - Erik Akerboom, die vrijdag door het kabinet is benoemd tot nieuwe directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) per 1 mei, zegt altijd verbonden te blijven met de politie. Akerboom was de afgelopen vier jaar korpschef.

Akerboom noemt de politie in een mail aan het personeel "het mooiste avontuur uit mijn loopbaan". "Ik heb veel waardering en bewondering voor alle collega's die zich met hart en ziel inzetten voor de veiligheid. Het vertrouwen van de burger in politiemensen is groot, ook en misschien wel juist in moeilijke tijden."

Akerboom stelt dat hij in zijn nieuwe functie "dichtbij onze blauwe wereld" blijft. "Ik zal aan de samenwerking bijdragen en altijd verbonden zijn met de politie."

Goede opvolger

Minister van Defensie Ank Bijleveld zegt blij te zijn "dat we snel een goede opvolger hebben gevonden voor Dick Schoof." Volgens haar heeft Akerboom veel relevante werkervaring, die uitstekend van pas komt in zijn nieuwe functie als hoofd van de AIVD.

Justitieminister Ferd Grapperhaus stelt dat Akerboom als korpschef "een geweldige prestatie heeft geleverd" met "indrukwekkende resultaten". "De aanhouding van verschillende criminele kopstukken is daar een zichtbaar voorbeeld van."

Het is nog niet bekend wie Akerboom als korpschef opvolgt. Vanaf 1 april neemt plaatsvervangend korpschef Henk van Essen de functie waar.

Meer uit Politiek

Asielminister stuurt binnenkort strengere brief spreidingswet

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"

2 uur geleden
Jetten: hoge olieprijs zet landen aan tot aanpak schaduwvloot

DEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.

2 uur geleden
COA onderschrijft oproep asielminister: 'acuut noodopvang nodig'

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."

2 uur geleden
Gemeenten snappen oproep minister voor meer asielopvangplekken

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.

2 uur geleden
GroenLinks en PvdA samen verder als Progressief Nederland (PRO)

HALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Asielminister vraagt gemeenten met spoed om asielopvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.

3 uur geleden
Nederland zoekt met Duitsland naar gastlanden voor terugkeerhub

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.

8 uur geleden