Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe AIVD-baas Akerboom: 'altijd verbonden met politie'

Nieuwe AIVD-baas Akerboom: 'altijd verbonden met politie'

DEN HAAG (ANP) - Erik Akerboom, die vrijdag door het kabinet is benoemd tot nieuwe directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) per 1 mei, zegt altijd verbonden te blijven met de politie. Akerboom was de afgelopen vier jaar korpschef.

Akerboom noemt de politie in een mail aan het personeel "het mooiste avontuur uit mijn loopbaan". "Ik heb veel waardering en bewondering voor alle collega's die zich met hart en ziel inzetten voor de veiligheid. Het vertrouwen van de burger in politiemensen is groot, ook en misschien wel juist in moeilijke tijden."

Akerboom stelt dat hij in zijn nieuwe functie "dichtbij onze blauwe wereld" blijft. "Ik zal aan de samenwerking bijdragen en altijd verbonden zijn met de politie."

Goede opvolger

Minister van Defensie Ank Bijleveld zegt blij te zijn "dat we snel een goede opvolger hebben gevonden voor Dick Schoof." Volgens haar heeft Akerboom veel relevante werkervaring, die uitstekend van pas komt in zijn nieuwe functie als hoofd van de AIVD.

Justitieminister Ferd Grapperhaus stelt dat Akerboom als korpschef "een geweldige prestatie heeft geleverd" met "indrukwekkende resultaten". "De aanhouding van verschillende criminele kopstukken is daar een zichtbaar voorbeeld van."

Het is nog niet bekend wie Akerboom als korpschef opvolgt. Vanaf 1 april neemt plaatsvervangend korpschef Henk van Essen de functie waar.

Meer uit Politiek

Kritiek van alle kanten op Markuszower over asielonrust

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.

33 minuten geleden
Berendsen: lijst met Gazanen met visum ligt al bij Israël

DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.

1 uur geleden
Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

6 uur geleden
Asielminister tegen politiek: laat rust terugkeren in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.

6 uur geleden
Geen extra maatregelen kabinet na rellen bij opvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.

7 uur geleden
Ambtenaren geloofden niet in 'dragende motivering' asielnoodrecht

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het toenmalige ministerie van Asiel en Migratie geloofden niet in de 'dragende motivering' die ze hadden geschreven om staatsnoodrecht in te schakelen voor strenge asielmaatregelen. De onderbouwing was "niet toereikend", schreven ze aan asielminister Marjolein Faber (PVV).

7 uur geleden
CU steunt asielplannen kabinet, was eerder tegen asielnoodwet

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.

22 uur geleden