Nieuwe afspraken om huisuitzetting door energiekosten te vermijden
DEN HAAG (ANP) - Nieuwe afspraken moeten zoveel mogelijk voorkomen dat mensen met een huurachterstand hun huis uit worden gezet vanwege de oplopende (energie)kosten. Woonminister Hugo de Jonge heeft daartoe afspraken gemaakt met belangenorganisaties voor huurders, brancheverenigingen en de gemeenten (VNG). Soortgelijke afspraken werden ook gemaakt tijdens de coronacrisis in 2020 en 2021.
De kern is dat in een vroeg stadium wordt gesignaleerd dat een huurder achterop raakt met de huurbetalingen. Gemeenten doen daarop een voorstel voor hulpverlening aan de huurder. Als de rechter niettemin oordeelt dat een huurder uit huis mag worden gezet, dan zullen verhuurders dat niet doen als de betrokkene een schuldhulpverleningstraject aangaat. Als de huurder de afspraken niet nakomt of de huurschuld verder laat oplopen, dan komt huisuitzetting alsnog in zicht.
Omdat de oorzaak van de betalingsproblemen verschillend zijn, en tijdelijk of structureel van aard zijn, wordt de oplossing afgestemd op de situatie en de behoefte van de huurder. Ook zullen de betrokken organisaties de huurders actief wijzen op allerlei regelingen die de overheid heeft ingesteld om mensen te ondersteunen bij de hoge kosten.
De nieuwe afspraken zijn gemaakt op verzoek van de Tweede Kamer. De Jonge denkt dat hiermee een volledig verbod op huisuitzettingen (vanwege betaalachterstanden) niet noodzakelijk is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.
1 dag geleden