Nieuwe advocaten voor Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi
AMSTERDAM (ANP) - Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi heeft weer advocaten, dat heeft het gerechtshof Amsterdam waar het hoger beroep van het liquidatieproces dient, bevestigd. Vito Shukrula en Carlo Crince le Roy bevestigden desgevraagd op hun beurt dat zij de verdediging op zich nemen. De twee willen verder geen commentaar geven. Ze wachten daarmee tot de volgende zitting in december.
Taghi zat sinds medio juli opnieuw zonder rechtsbijstand. Michael Ruperti legde toen de verdediging neer omdat hij vond dat hem het werk onmogelijk was gemaakt. Ruperti had vorig jaar met twee collega's de verdediging van Taghi op zich genomen. De andere twee waren eerder dit jaar al opgestapt, de reden van het vertrek was niet toegelicht.
De drie advocaten namen vorig jaar de verdediging over na de arrestatie van Inez Weski. Zij werd april vorig jaar opgepakt en verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel en witwassen en het schenden van geheimen. Weski zou informatie van Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught met zijn contacten in de buitenwereld hebben gedeeld. Na haar arrestatie moest zij noodgedwongen de verdediging neerleggen.
Voorbereidende fase
Het hof noemde het in september nog "zorgelijk" dat Taghi zonder advocaten zat.
De 46-jarige verdachte is begin dit jaar door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor betrokkenheid bij meerdere moorden. Hij is tegen die uitspraak in beroep gegaan. Het hoger beroep bevindt zich momenteel nog in de voorbereidende fase. In december zijn er nieuwe zittingen gepland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
7 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
7 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
12 uur geleden