Nieuwe advocaten voor Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi
AMSTERDAM (ANP) - Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi heeft weer advocaten, dat heeft het gerechtshof Amsterdam waar het hoger beroep van het liquidatieproces dient, bevestigd. Vito Shukrula en Carlo Crince le Roy bevestigden desgevraagd op hun beurt dat zij de verdediging op zich nemen. De twee willen verder geen commentaar geven. Ze wachten daarmee tot de volgende zitting in december.
Taghi zat sinds medio juli opnieuw zonder rechtsbijstand. Michael Ruperti legde toen de verdediging neer omdat hij vond dat hem het werk onmogelijk was gemaakt. Ruperti had vorig jaar met twee collega's de verdediging van Taghi op zich genomen. De andere twee waren eerder dit jaar al opgestapt, de reden van het vertrek was niet toegelicht.
De drie advocaten namen vorig jaar de verdediging over na de arrestatie van Inez Weski. Zij werd april vorig jaar opgepakt en verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel en witwassen en het schenden van geheimen. Weski zou informatie van Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught met zijn contacten in de buitenwereld hebben gedeeld. Na haar arrestatie moest zij noodgedwongen de verdediging neerleggen.
Voorbereidende fase
Het hof noemde het in september nog "zorgelijk" dat Taghi zonder advocaten zat.
De 46-jarige verdachte is begin dit jaar door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor betrokkenheid bij meerdere moorden. Hij is tegen die uitspraak in beroep gegaan. Het hoger beroep bevindt zich momenteel nog in de voorbereidende fase. In december zijn er nieuwe zittingen gepland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
48 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
5 uur geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geleden