Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe advocaten voor Marengo-hoofdverdachte

Nieuwe advocaten voor Marengo-hoofdverdachte

AMSTERDAM (ANP) - Marengo-hoofdverdachte Mohamed R. heeft nieuwe advocaten, nadat afgelopen zondag bekend werd dat zijn vorige advocaten de verdediging hadden neergelegd. R.'s nieuwe advocaten zijn Robert van 't Land en Mark Dunsbergen, laten ze weten. De advocaten staan ook oudere broer Saïd bij, tevens hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces. Op 8 april begint het hoger beroep.

Tegen de broers was door het Openbaar Ministerie een levenslange gevangenisstraf geëist. Saïd kreeg eind februari van de rechtbank Amsterdam die straf, Mohamed is veroordeeld tot 27 jaar. Ook hoofdverdachte Ridouan Taghi en Mario R. zijn tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld.

Afgelopen zondag liet advocaat Nico Meijering weten dat zijn kantoor Ficq & Partners Advocaten uit strafzaak Marengo zijn gestapt. Zij stonden drie verdachten bij, onder wie R. Een toelichting is niet gegeven. Het is nog niet duidelijk wie de andere twee verdachten bijstaat.

Kroongetuige

Mohamed R. was de vroegere beste vriend van Nabil B., de kroongetuige in Marengo. De strafzaak leunt zwaar op de verklaringen die B. heeft afgelegd over zijn medeverdachten.

Nadat kroongetuige B. zich begin 2018 had gemeld vonden drie moorden in zijn directe omgeving plaats. Het gaat om zijn broer Reduan, zijn advocaat Derk Wiersum en zijn vertrouwenspersoon Peter R. de Vries.

Meer uit Binnenland

Brand in binnenstad Woerden geblust

WOERDEN (ANP) - De brand in een winkelpand met daarboven woningen in de oude binnenstad van Woerden is geblust. De Veiligheidsregio Utrecht meldt dat de bewoners van acht appartementen door de schade nog niet terug kunnen naar hun woning. Er is opvang geregeld.

1 uur geleden
Timmermans gaat praten met Asscher over twijfels over GL-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Frans Timmermans gaat in gesprek met Lodewijk Asscher - een van zijn voorgangers - over de twijfels die Asscher heeft gekregen bij GroenLinks-PvdA. De oud-partijleider worstelt met het Israëlbeleid van de nauw samenwerkende partijen en ging daar maandagavond op in tijdens de Nacht van de Verlichting in de Waalse Kerk in Amsterdam.

1 uur geleden
Veldkamp wil blijvende diplomatieke oplossing voor Iran

BRUSSEL (ANP) - Een diplomatieke oplossing in het conflict met Iran moet "permanent" zijn, vindt demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken). "Dat is beter dan dat iedere paar jaar het Iraanse programma wordt gebombardeerd", zei hij na afloop van een vergadering met de EU-ministers. Volgens Veldkamp is er binnen de EU brede overeenstemming over de noodzaak tot een diplomatieke oplossing.

5 uur geleden
RIVM monitort straling Iran na aanvallen nucleaire installaties

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) houdt de radiologische situatie in Iran "nauwlettend in de gaten". Meerdere nucleaire installaties in dat land waren afgelopen weekend doelwit van aanvallen door de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Alle aangehouden demonstranten A44 weer vrij

ABBENES (ANP) - De activisten van Extinction Rebellion (XR) die maandagmiddag werden aangehouden toen ze probeerden om de afgezette snelweg A44 te blokkeren, zijn weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Ook twee opgepakte journalisten van het Leidsch Dagblad, die verslag wilden doen van de actie, zijn weer vrij.

7 uur geleden
File op de A4 richting Den Haag door NAVO-top

AMSTERDAM (ANP) - Op de A4 tussen Amsterdam en Den Haag staat ongeveer 8 kilometer file. Dat komt doordat twee rijstroken dicht zijn vanwege de NAVO-top. Rijkswaterstaat waarschuwt opnieuw om snelwegen in de Randstad te vermijden als dat kan.

9 uur geleden
Politie: 31 mensen aangehouden bij demonstratie A44

ABBENES (ANP) - Zeker 31 mensen zijn maandag gearresteerd bij een poging van Extinction Rebellion om de snelweg A44 te blokkeren. Dat laat de politie weten. Het is niet bekend waar ze naartoe zijn gebracht. Over de juridische gevolgen, zoals mogelijke vervolging, is ook nog niets bekend.

9 uur geleden