Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe advocaten Taghi vragen 16 maanden voorbereidingstijd

Nieuwe advocaten Taghi vragen 16 maanden voorbereidingstijd

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe advocaten van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi hebben het gerechtshof maandag om zestien maanden voorbereidingstijd gevraagd. Vito Shukrula en Carlo Crince le Roy namen vorige maand de verdediging over. Zij willen voldoende tijd krijgen om zich in te lezen in de omvangrijke strafzaak die over meerdere moorden gaat. "Het is een gigantisch dossier", aldus Shukrula in de beveiligde rechtbank op Schiphol. Volgens hem beslaat het 83.316 pagina's.

Het Openbaar Ministerie noemt de gevraagde voorbereidingsperiode "echt te lang". Een half jaar moet voldoende zijn, zei de advocaat-generaal. Shukrula reageerde direct en zei dat ze de verdediging zullen neerleggen als het hof daarmee akkoord gaat. Het hof zal hier later over beslissen. Wanneer dat gebeurt, is nog niet helemaal duidelijk. In ieder geval voor de nieuwe zitting, begin februari, zei de voorzitter. Het advocatenduo gaf aan voornemens te zijn om "dit proces af te maken".

Taghi zat sinds half juli zonder rechtsbijstand nadat zijn toenmalige raadsman Michael Ruperti de verdediging had neergelegd. Ruperti deed dit omdat hij vond dat hem het werk onmogelijk was gemaakt. Hij had vorig jaar met twee collega's de verdediging van Taghi op zich genomen na de arrestatie van diens advocaat Inez Weski. De andere twee waren eerder dit jaar al om niet toegelichte redenen opgestapt. Het hof uitte daarna zorgen over het ontbreken van een verdediging voor Taghi en liet advocaten aanwijzen. Kort daarna meldde Shukrula zich bij het hof.

Taghi en twee medeverdachten zijn begin dit jaar door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. De strafzaak Marengo is momenteel in de voorbereidende fase van het hoger beroep. De planning is momenteel om eind volgend jaar de zaak inhoudelijk te behandelen. De 46-jarige Taghi zat sinds half juli zonder rechtsbijstand nadat zijn toenmalige raadsman de verdediging had neergelegd.

Meer uit Binnenland

Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd door ministerie

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd dat "de problemen met de energievoorziening" in dat land toenemen. Volgens het ministerie heeft de Cubaanse overheid extra maatregelen ingesteld wegens de ernstige brandstoftekorten. "Het is moeilijk of onmogelijk om benzine te tanken. De stroom valt vaak en langdurig uit. Ook kan de watertoevoer stoppen. De situatie kan snel verder verslechteren", aldus het ministerie.

8 uur geleden
CIDI wil dat optreden rapper Ye in Arnhem wordt afgelast

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) wil dat het concert dat rapper Ye op 6 juni in het GelreDome in Arnhem geeft, wordt gecanceld. Die oproep doet het CIDI dinsdag op X. De organisatie roept "Tweede Kamer, media en burgemeester Ahmed Marcouch" op om "nee tegen haat" te zeggen en het concert van de artiest, die doorbrak onder de naam Kanye West, te schrappen.

12 uur geleden
Zedenverdachte Mark S. voelt nu 'een en al schaamte'

GRONINGEN (ANP) - Op de derde zittingsdag in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, verdacht van verkrachting en grootschalige sextortion, is naar voren gekomen dat S. kampt met een persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Gedragsdeskundigen adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met voorwaarden en mogelijk tbs met dwangverpleging.

13 uur geleden
Werkgevers, boeren en bouw kritisch over Gelderse stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Werkgevers, boerenorganisaties, de bouw en andere sectoren in en rond de Veluwe zijn kritisch over de plannen van het Gelderse provinciebestuur voor de zogeheten stikstofzones. Gelderland wil in stroken van 500 meter in en rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden maatregelen nemen. Het doel is de stikstofuitstoot fors te verminderen en de staat van de natuur te verbeteren. Brancheorganisaties zeggen dat de plannen nu niet uitvoerbaar zijn. Ze bieden volgens hen geen garantie op het loskrijgen van de vergunningverlening en het legaliseren van PAS-melders.

14 uur geleden
Koningin als reservist zorgt voor piek in interesse voor Defensie

DEN HAAG (ANP) - Sinds koningin Máxima zich heeft aangemeld als reservist bij de Koninklijke Landmacht, zijn meer mensen online op zoek gegaan naar informatie over werk bij Defensie. Dat laat een woordvoerder van het ministerie desgevraagd weten aan het ANP.

14 uur geleden
OM eist tot 14 jaar cel in proces over moord op Vincent Jalink

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot veertien jaar cel geëist tegen vier mannen in het proces rond de moord op Vincent Jalink. De 38-jarige Jalink werd op 27 mei 2016 bij zijn huis in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten in het bijzijn van zijn toen 9-jarige zoontje. De schutter kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.

16 uur geleden
TikTok-gebruikers aangezet tot terreur voor IS, 15 arrestaties

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdag vijftien mensen opgepakt omdat ze op TikTok anderen zouden hebben aangespoord tot terreuraanslagen. Ze worden ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze ook het martelaarschap verheerlijkt.

17 uur geleden