Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe accu Panasonic kan Tesla's goedkoper maken

Nieuwe accu Panasonic kan Tesla's goedkoper maken

OSAKA (ANP/BLOOMBERG) - Panasonic heeft een nieuwe accu in ontwikkeling die er mogelijk voor kan zorgen dat Tesla's een stuk goedkoper worden. Het Japanse bedrijf heeft de afgelopen anderhalf jaar gewerkt aan de krachtigere batterij. Volgens topman Elon Musk van Tesla is de technologie van Panasonic de sleutel om te komen tot elektrische auto's van onder de 25.000 dollar, zo zei hij eerder.

Door het grotere volume van de batterij zijn er minder cellen en aanverwante onderdelen nodig om een elektrisch voertuig aan te drijven. Volgens Panasonic-topman Kazuo Tadanobu heeft het bedrijf lef getoond door de vorm van de accu aan te pakken, in plaats van te zoeken naar manieren om meer energie te halen uit bestaande formaten accu's.

Voor de goedkoopste Tesla moet momenteel 41.000 dollar worden betaald. Dat is inclusief belastingvoordelen. Dat zou met de nieuwe goedkopere accu minder kunnen worden. Volgens Panasonic voldoet de nieuwe accu aan de voorwaarden die Tesla stelt.

De accu's zullen in het fiscale jaar dat in april 2023 begint op grote schaal worden geproduceerd. Daarvoor worden nu de voorbereidingen getroffen. Mogelijk dat de Japanners ook nieuwe fabrieken zullen openen, mogelijk ook in de VS, om de accu's te produceren.

Meer uit Financieel

Nederlandse bedrijven investeren iets meer

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.

54 minuten geleden
Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

18 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

20 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

21 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

23 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden