Nieuwe aanvoerder Mbappé snapt teleurstelling bij Griezmann
PARIJS (ANP) - Kylian Mbappé, de nieuwe aanvoerder van de Franse voetbalploeg, snapt de teleurstelling bij zijn ploeggenoot Antoine Griezmann. Sterspeler Mbappé (24) kreeg van bondscoach Didier Deschamps de voorkeur boven de ervaren Griezmann (32) als opvolger van keeper Hugo Lloris, die zijn interlandloopbaan beëindigde en de afgelopen periode de captain was.
"Ik heb met Antoine gesproken. Hij was teleurgesteld en eerlijk gezegd is dat heel begrijpelijk. In zijn situatie zou ik dezelfde reactie hebben gehad. Hij is misschien wel de belangrijkste speler van het Didier Deschamps-tijdperk", zei Mbappé een dag voor het duel met Oranje.
"Antoine wordt gewaardeerd en geliefd door de hele groep, het zou zonde zijn om geen gebruik te maken van zijn ervaring. We zullen hand in hand gaan om dit Franse team te laten winnen. Ik wil een captain zijn die zich inzet om iedereen het best te laten renderen. Wat voor aanvoerder iemand is, hangt af van zijn persoonlijkheid."
Relletje
De beslissing van Deschamps zou slecht zijn gevallen bij Griezmann en de Franse media berichten al dagen over het relletje binnen het Franse kamp.
Volgens Deschamps is er van onvrede bij Griezmann weinig sprake meer en heeft hij hem "schitterend en stralend" gezien sinds de start van de interlandperiode.
EK-kwalificatiereeks
Frankrijk is vrijdagavond de eerste tegenstander van Oranje in de EK-kwalificatiereeks. De aftrap in Parijs is om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
12 uur geleden