Nieuwe aanvoerder Mbappé snapt teleurstelling bij Griezmann
PARIJS (ANP) - Kylian Mbappé, de nieuwe aanvoerder van de Franse voetbalploeg, snapt de teleurstelling bij zijn ploeggenoot Antoine Griezmann. Sterspeler Mbappé (24) kreeg van bondscoach Didier Deschamps de voorkeur boven de ervaren Griezmann (32) als opvolger van keeper Hugo Lloris, die zijn interlandloopbaan beëindigde en de afgelopen periode de captain was.
"Ik heb met Antoine gesproken. Hij was teleurgesteld en eerlijk gezegd is dat heel begrijpelijk. In zijn situatie zou ik dezelfde reactie hebben gehad. Hij is misschien wel de belangrijkste speler van het Didier Deschamps-tijdperk", zei Mbappé een dag voor het duel met Oranje.
"Antoine wordt gewaardeerd en geliefd door de hele groep, het zou zonde zijn om geen gebruik te maken van zijn ervaring. We zullen hand in hand gaan om dit Franse team te laten winnen. Ik wil een captain zijn die zich inzet om iedereen het best te laten renderen. Wat voor aanvoerder iemand is, hangt af van zijn persoonlijkheid."
Relletje
De beslissing van Deschamps zou slecht zijn gevallen bij Griezmann en de Franse media berichten al dagen over het relletje binnen het Franse kamp.
Volgens Deschamps is er van onvrede bij Griezmann weinig sprake meer en heeft hij hem "schitterend en stralend" gezien sinds de start van de interlandperiode.
EK-kwalificatiereeks
Frankrijk is vrijdagavond de eerste tegenstander van Oranje in de EK-kwalificatiereeks. De aftrap in Parijs is om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
1 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
2 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
4 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
6 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
6 uur geleden