Nieuwe aanval op vredestroepen Libanon, VN-topman uit kritiek
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Het Libanese ministerie van Buitenlandse Zaken meldt vrijdag een nieuwe aanval door Israël op VN-vredestroepen in het zuiden van Libanon. Het zou ditmaal gaan om Sri Lankaanse blauwhelmen. Het ministerie spreekt van "meerdere gewonden". De VN-macht UNIFIL in Libanon heeft nog niet gereageerd.
VN-topman António Guterres uitte vrijdag zware kritiek op de eerdere aanval op de vredesmacht. Israël heeft daarmee "het internationale humanitair recht geschonden", zei hij in de marge van een top in Laos. Hij noemde de aanval "ondraaglijk".
Twee Indonesische leden van UNIFIL raakten donderdag gewond toen een Israëlische tank hun uitkijktoren beschoot. Een woordvoerder van UNIFIL noemde het "waarschijnlijk een van de ernstigste gebeurtenissen of incidenten waar we de afgelopen twaalf maanden getuige van zijn geweest". Meerdere landen uitten kritiek op Israël. Vrijdagochtend sprak China nog "grote bezorgdheid en sterke veroordeling" uit over de aanvallen door Israël op VN-vredesoperaties.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
3 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
6 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
7 uur geleden