Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe aanval op vredestroepen Libanon, VN-topman uit kritiek

Nieuwe aanval op vredestroepen Libanon, VN-topman uit kritiek

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Het Libanese ministerie van Buitenlandse Zaken meldt vrijdag een nieuwe aanval door Israël op VN-vredestroepen in het zuiden van Libanon. Het zou ditmaal gaan om Sri Lankaanse blauwhelmen. Het ministerie spreekt van "meerdere gewonden". De VN-macht UNIFIL in Libanon heeft nog niet gereageerd.

VN-topman António Guterres uitte vrijdag zware kritiek op de eerdere aanval op de vredesmacht. Israël heeft daarmee "het internationale humanitair recht geschonden", zei hij in de marge van een top in Laos. Hij noemde de aanval "ondraaglijk".

Twee Indonesische leden van UNIFIL raakten donderdag gewond toen een Israëlische tank hun uitkijktoren beschoot. Een woordvoerder van UNIFIL noemde het "waarschijnlijk een van de ernstigste gebeurtenissen of incidenten waar we de afgelopen twaalf maanden getuige van zijn geweest". Meerdere landen uitten kritiek op Israël. Vrijdagochtend sprak China nog "grote bezorgdheid en sterke veroordeling" uit over de aanvallen door Israël op VN-vredesoperaties.

Meer uit Buitenland

Woordvoerder Iraanse garde gedood bij luchtaanvallen VS en Israël

TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.

50 minuten geleden
Israël valt Syrische doelen aan na geweld tegen druzen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.

2 uur geleden
Mette-Marit zegt dat zij is 'gemanipuleerd' door Jeffrey Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.

2 uur geleden
Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

5 uur geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

8 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

8 uur geleden
Jetten: liggen geen schepen van ons klaar voor Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.

9 uur geleden