Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe aanklachten tegen afgezette leider en president Myanmar

Nieuwe aanklachten tegen afgezette leider en president Myanmar

NAYPYIDAW (ANP/RTR) - In Myanmar zijn vijf nieuwe aanklachten van corruptie ingediend tegen de afgezette regeringsleider Aung San Suu Kyi en president Win Myint, meldt een bron met kennis over de zaak. Per aanklacht kan een maximale celstraf van vijftien jaar worden opgelegd.

De aanklachten hebben betrekking tot het kopen en het huren van een helikopter, waarbij misbruik zou zijn gemaakt van overheidsgeld. De bron wil anoniem blijven omdat die zich daar eigenlijk niet over mag uitlaten. Er komt vanuit Myanmar beperkt informatie naar buiten over de rechtszaken tegen oud-poltici.

De voormalige regeringsleider en de ex-president werden op 1 februari 2020 door militairen vastgezet, nadat het leger een staatsgreep had gepleegd. Sindsdien zijn meerdere aanklachten tegen de politici ingediend en zijn ze ook veroordeeld tot celstraffen. Nobelprijswinnares Suu Kyi (76) heeft tot dusver zes jaren cel gekregen.

De militaire staatsgreep vond plaats omdat er volgens het leger verkiezingsfraude was gepleegd, waar tot heden geen bewijs voor is geleverd. De partij van Suu Kyi wist bij de verkiezingen van 2020 nog meer zetels te behalen. Daardoor zag het leger zijn macht verder krimpen. Het waren de tweede vrije democratische verkiezingen in Myanmar na vijftig jaar militaire dictatuur.

Meer uit Buitenland

Ozzy Osbourne op 76-jarige leeftijd overleden

LONDEN (ANP/AFP) - Black Sabbath-zanger Ozzy Osbourne is op 76-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt onder meer Sky News. Hij gaf eerder deze maand zijn laatste optreden met de band.

1 uur geleden
Axios: VS leiden donderdag overleg tussen Israël en Syrië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant voor Syrië, Tom Barrack, leidt donderdag een overleg met hoge functionarissen uit Israël en Syrië, bericht Axios. De Amerikaanse nieuwswebsite baseert zich op een Amerikaanse functionaris en een andere ingewijde

1 uur geleden
Trump zegt dat Chinese president hem heeft uitgenodigd

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag gezegd dat hij is uitgenodigd voor een bezoek aan China door zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Trump zei dat hij waarschijnlijk met Xi praat in "een niet al te verre toekomst".

2 uur geleden
VN-chef: gruwelen in Gaza ongekend in recente geschiedenis

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - VN-chef António Guterres noemt de gruwelen als gevolg van de Israëlische militaire aanvallen op de Gazastrook ongekend in de recente geschiedenis. "De mate van dood en verderf die er gezaaid wordt" onder de Palestijnen "kent geen gelijke in onze jaren", aldus Guterres.

4 uur geleden
Journalistenbond: lijden journalisten Gaza is doelbewuste tactiek

NEW YORK (ANP) - De grote internationale journalistenorganisatie Comité ter Bescherming van Journalisten (CPJ) ziet het lijden van journalisten in de belegerde en onder vuur liggende Gazastrook als "onderdeel van een doelbewuste tactiek" van de Israëlische regering.

4 uur geleden
Amerikaans OM zegt met Ghislaine Maxwell te willen spreken

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie zegt contact te zoeken met Ghislaine Maxwell, de voormalige geliefde en zakenpartner van Jeffrey Epstein. Volgens minister van Justitie Pam Bondi willen de autoriteiten weten of zij nog over bewijsmateriaal beschikt. Maxwells advocaat zei tegen CNN dat de gesprekken lopen.

5 uur geleden
Von der Leyen: Israël moet beloften aan EU over Gaza nakomen

BRUSSEL (ANP) - Israël moet zich houden aan de beloften die het land aan de EU heeft gedaan voor het toestaan van meer humanitaire hulp in Gaza, schrijft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op X. "De inwoners van Gaza hebben te veel geleden, al veel te lang", schrijft ze.

6 uur geleden