Nieuwe aanklacht dreigt tegen agent die Floyd doodde
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie bekijkt of een nieuwe aanklacht mogelijk is tegen de witte ex-agent Derek Chauvin, die al schuldig is bevonden aan de dood van de zwarte George Floyd tijdens een hardhandige arrestatie in de stad Minneapolis. De ontslagen agent zou eerder al met zijn knie op de nek van een zwarte arrestant hebben gedrukt. Het gaat daarbij om een tiener, die bijna 17 minuten lang in bedwang zou zijn gehouden en eveneens klaagde dat hij geen lucht kreeg, meldt ABC News.
Bij Floyd bleken ruim 9 minuten fataal. Chauvin stond terecht voor drie aanklachten, van moord tot het minder zware doodslag. Hij werd eerder deze week aan alle drie schuldig bevonden door een jury tijdens een rechtszaak in Minneapolis. Een rechter bepaalt over acht weken de straf.
Maanden voor de start van het proces tegen Chauvin dienden de aanklagers het verzoek in om het incident uit 2017 aan de jury voor te leggen. Ze wilden zo een patroon in het gedrag van Chauvin laten zien. Maar de rechter liet dat niet toe. Een aanklager verwees destijds naar de videobeelden. Die tonen een veel gewelddadigere behandeling van het kind dan Chauvin in zijn rapport beschrijft, aldus justitie toen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Onderhandelaars van Iran en de Verenigde Staten zijn het eens over een verlenging van het bestand en het starten van onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran, meldt Axios op basis van Amerikaanse bronnen. Volgens de nieuwssite moet het akkoord nog wel worden ondertekend door zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Iraanse leiders.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
3 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
4 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
5 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
5 uur geleden