Nieuwe aanhoudingen in drugsonderzoek op darkweb
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie aanhoudingen verricht in een onderzoek naar de handel in drugs via het darkweb. Een 33-jarige man uit Rotterdam en een vader en zoon (59 en 30 jaar) uit Spijkenisse zitten vast, maakte het Openbaar Ministerie dinsdag bekend. De mannen uit Spijkenisse runden een bedrijf in Barendrecht waar ruim 400.000 xtc-pillen lagen opgeslagen.
In februari waren in samenwerking met de Duitse justitie al een 40-jarige man uit Voorburg en een 38-jarige man uit Pijnacker opgepakt. De man uit Voorburg zou de verkoop op het darkweb hebben georganiseerd, zijn kompaan uit Pijnacker deed de pakketjes in Duitsland op de post. Ze zouden zeker 1300 drugspakketten hebben verstuurd, zoals amfetamine, XTC, cocaïne, hasj en ketamine.
Justitie verdenkt de 33-jarige Rotterdammer ervan dat hij de drugs leverde aan de man uit Pijnacker. Hij is op 22 april aangehouden. Bij doorzoekingen vond de politie een groot geldbedrag en goederen die bestemd waren voor de productie van drugs. Daarna is nog een inval gedaan bij het bedrijf in Barendrecht, dat gerund werd door de vader en zoon uit Spijkenisse. Naast de 400.000 xtc-pillen ontdekte de politie dat het bedrijf ketels vervaardigde voor de productie van drugs. In de bedrijfshal bleek nog recent op grote schaal drugs te zijn geproduceerd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
7 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Een 18-jarige verdachte heeft maandag in de rechtbank ontkend dat hij betrokken was bij bendegeweld in de Haarlemse wijk Schalkwijk, waarbij iemand uit Heemskerk een wapen in zijn mond kreeg geduwd. Maar volgens het Openbaar Ministerie was Faris-Dien W. "van a tot z onderdeel van een gerichte wraakactie".
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal zedenmisdrijven in Amsterdam is vorig jaar gestegen naar 1005. Dat is een stijging van 30 procent ten opzichte van 2024, zo komt naar voren uit een jaaroverzicht van de Amsterdamse politie. Dat is relatief gezien een stuk hoger dan landelijk, waar de stijging 13 procent is.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands Genootschap van Burgemeesters (NGB), Regioburgemeesters en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) zijn kritisch over het voorgestelde verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Dat schrijven ze in een brief aan het kabinet.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is vorig jaar een recordaantal demonstraties geweest. Mensen gingen 3323 keer de straat op, 10 procent meer dan in 2024 en zelfs een verdubbeling ten opzichte van 2023, blijkt uit cijfers die burgemeester Femke Halsema aan de gemeenteraad heeft gestuurd. De meeste betogingen (3203) waren vooraf aangemeld bij de gemeente.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tientallen meldingen gekregen over de teruggeroepen baby- en kindervoeding van Danone en Nestlé. "Het gaat dan om meldingen van ouders met een kind dat ziek is geworden, waarbij zij een link vermoeden met de gedronken voeding", zegt een woordvoerster van de NVWA.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) moet geld terugbetalen aan het Commissariaat voor de Media (CvdM) omdat de omroep onterecht advocaatkosten heeft betaald in de rechtszaak tegen Raisa Blommestijn. Dat heeft het CvdM maandagmiddag bekendgemaakt.
2 uur geleden