Nieuwe aangifte gevangenis De Schie tegen tramschutter Gökmen T.
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse gevangenis De Schie heeft een nieuwe aangifte gedaan tegen de Utrechtse 'tramschutter' Gökmen T. die daar gedetineerd is. Die aangifte komt bovenop twee eerdere incidenten waarvoor de reeds tot levenslang veroordeelde T. wordt vervolgd door het Openbaar Ministerie. Dit bleek donderdag in de rechtbank in Rotterdam.
De 41-jarige T. zit een levenslange celstraf uit voor de aanslag die hij pleegde in maart 2019 in een tram op het 24 Oktoberplein in Utrecht. Vier mensen kwamen hierbij om het leven, zes anderen raakten gewond.
Het OM vervolgt T. voor een poging tot moord, een poging tot zware mishandeling en vernieling. In de gevangenis zou de man in februari 2021 een gevangenisbewaarder in het gezicht hebben gestoken met een wapen. Acht maanden later zou T. agressief zijn geworden in de recreatieruimte. Hierbij vernielde hij allerlei spullen, waaronder een televisie, een magnetron, een PlayStation en een airfryer. Toen een medewerker hem tot bedaren probeerde te brengen, gooide de Utrechter met hete olie en verwondde hij de medewerker. T. ontkent dit laatste, zei zijn advocaat donderdag. In De Schie draagt T. sinds oktober vorig jaar handboeien, daarover loopt een beklagprocedure.
Onderzoek
Het OM en de nieuwe advocaat van T. willen niet toelichten waarom De Schie opnieuw een aangifte heeft gedaan. De officier van justitie meldde dat er nog onderzoek naar het nieuwe incident wordt gedaan en dat T. nog moet worden gehoord. Mocht dit leiden tot een strafzaak, dan wordt die samengevoegd aan de huidige zaak.
T. was donderdag niet aanwezig in de rechtbank. Het is niet bekend wanneer de zaak inhoudelijk wordt behandeld. De verdediging moet nog bewakingsbeelden bestuderen en mag nog twee getuigen horen.
Meer uit Binnenland
VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
1 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
8 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
11 uur geleden