Nieuw-Zeelandse voetbalster maakt hattrick aan eigen doelpunten
CARSON (ANP) - De Nieuw-Zeelandse voetbalster Meikayla Moore heeft in een interland tegen de Verenigde Staten een hattrick aan eigen doelpunten gemaakt. In een half uur tijd werkte Moore drie keer de bal langs haar eigen keepster. Ze maakte zelfs een zogeheten 'perfecte' hattrick: met rechts, met haar hoofd en met links.
De Nieuw-Zeelandse bondscoach Jitka Klimkova besloot de onfortuinlijke Moore na 40 minuten spelen te wisselen in Carson (Californië). "Iedereen die voetbalt, speelt goede en slechte wedstrijden, ongeacht op welk niveau je uitkomt. En Moore had nu een zware dag", aldus Klimkova. "Ze is heel teleurgesteld en verdrietig, maar we steunen haar."
De 25-jarige verdedigster van de Engelse club Liverpool werkte na 4 minuten een voorzet vanaf de linkerkant met haar rechterbeen in eigen doel. Een minuut later vloog een bal die vanaf rechts werd voorgegeven via haar hoofd ook binnen. Na 35 minuten spelen wilde Moore een voorzet wegwerken, maar ze raakte de bal helemaal verkeerd en passeerde haar teamgenote onder de lat opnieuw.
De Amerikaanse voetbalsters wonnen de wedstrijd op het toernooi om de SheBelieves Cup met 5-0. De laatste twee doelpunten werden wel gemaakt door speelsters van 'Team USA', de regerend wereldkampioen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
5 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
12 uur geleden