Nieuw-Zeelandse premier roept met imams op tot verandering
CHRISTCHURCH (ANP) - De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern heeft ter nagedachtenis van de terreuraanslag op twee moskeeën in Christchurch een oproep gedaan tot maatschappelijke verandering. Dat deed ze in navolging van de imams van de gebedshuizen waar een rechtsextremist een jaar geleden 51 mensen doodschoot.
"Het is onze diepste wens dat de overweldigende steun naar aanleiding van 15 maart iets blijvends wordt; iets dat iedereen ten goede komt", schreven de geestelijk leiders. Ardern deelde hun wens op haar eigen Facebookpagina. De centrale herdenkingsbijeenkomst die zondag stond gepland kon niet doorgaan om het coronavirus geen kans te geven. Nieuw-Zeeland heeft tot dusver acht besmettingsgevallen geregistreerd.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
11 uur geleden