Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeelandse premier geweigerd bij café vanwege coronaregels

Nieuw-Zeelandse premier geweigerd bij café vanwege coronaregels

WELLINGTON (ANP/AFP) - In Nieuw-Zeeland is niemand vrijgesteld van de strikte maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, zelfs premier Jacinda Ardern niet. Ze werd bij een café geweigerd vanwege de sociale afstandsregels die ze zelf heeft ingesteld.

Ardern, haar verloofde Clarke Gayford en een groep vrienden werden zaterdag de toegang tot een café in Wellington ontzegd omdat het zijn klantenlimiet had bereikt. "Ik moet hiervoor de verantwoordelijkheid nemen, ik had niets georganiseerd of geboekt", twitterde Gayford.

Nieuw-Zeeland versoepelde onlangs de lockdown, donderdag mochten kroegen hun deuren weer openen. Wel is het aantal mensen dat tegelijkertijd aanwezig mag zijn beperkt en moeten klanten blijven zitten. Iemand zag hoe Ardern werd geweigerd door een medewerker die "onhandig moest zeggen dat het vol was en dat er geen tafels meer waren. Daarop vertrokken ze", twitterde een getuige van het voorval.

Het gezelschap had echter geluk, omdat kort daarna een aantal klanten vertrok. Het personeel van de kroeg rende de straat op en nodigde de premier alsnog uit. "Het was erg aardig van hen om ons op straat te achtervolgen toen een plek vrijkwam. Uitstekende service", aldus Gayford via Twitter.

Meer uit Buitenland

Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

3 minuten geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

29 minuten geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

30 minuten geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

1 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

3 uur geleden
NASA: reparatie lanceerbasis Blue Origin zal lange tijd duren

NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.

6 uur geleden
Doden en tientallen gewonden bij zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.

6 uur geleden