Nieuw-Zeelandse premier geweigerd bij café vanwege coronaregels
WELLINGTON (ANP/AFP) - In Nieuw-Zeeland is niemand vrijgesteld van de strikte maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, zelfs premier Jacinda Ardern niet. Ze werd bij een café geweigerd vanwege de sociale afstandsregels die ze zelf heeft ingesteld.
Ardern, haar verloofde Clarke Gayford en een groep vrienden werden zaterdag de toegang tot een café in Wellington ontzegd omdat het zijn klantenlimiet had bereikt. "Ik moet hiervoor de verantwoordelijkheid nemen, ik had niets georganiseerd of geboekt", twitterde Gayford.
Nieuw-Zeeland versoepelde onlangs de lockdown, donderdag mochten kroegen hun deuren weer openen. Wel is het aantal mensen dat tegelijkertijd aanwezig mag zijn beperkt en moeten klanten blijven zitten. Iemand zag hoe Ardern werd geweigerd door een medewerker die "onhandig moest zeggen dat het vol was en dat er geen tafels meer waren. Daarop vertrokken ze", twitterde een getuige van het voorval.
Het gezelschap had echter geluk, omdat kort daarna een aantal klanten vertrok. Het personeel van de kroeg rende de straat op en nodigde de premier alsnog uit. "Het was erg aardig van hen om ons op straat te achtervolgen toen een plek vrijkwam. Uitstekende service", aldus Gayford via Twitter.
Meer uit Buitenland
Warschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.
56 minuten geledenARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is woedend over de kritiek van westerse landen op de goedkeuring van nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De regering vindt dat er sprake is van discriminatie jegens Joden.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De vraag naar vuurwerk voor oudejaarsavond in Duitsland stijgt. Ondanks de toenemende kritiek op de sector en oproepen tot strengere beperkingen zien vuurwerkfabrikanten en de branchevereniging het aanbod groeien.
4 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben 115 mensen opgepakt die worden verdacht van het beramen van aanslagen voor IS tijdens de kerst- en nieuwjaarsvieringen in het land.
5 uur geleden