Nieuw-Zeelandse premier Ardern stelt bruiloft uit vanwege corona
WELLINGTON (ANP/DPA) - De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern heeft haar bruiloft met partner Clarke Gayford uitgesteld vanwege de coronapandemie. De premier maakte zondag op een persconferentie bekend dat de regering extra maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus neemt, omdat de eerste gevallen van de omikronvariant in het land zijn ontdekt.
Het dragen van mondkapjes wordt verplicht in onder meer winkels en het openbaar vervoer. Ook worden er bij evenementen maximaal honderd gevaccineerde personen toegelaten.
Ardern zei dat duizenden andere Nieuw-Zeelanders veel zwaarder zijn getroffen door het coronavirus dan zijzelf, zoals mensen die niet bij een ernstig zieke geliefde kunnen zijn. Volgens de Britse zender Sky News zou de bruiloft van Ardern komend weekend plaatsvinden.
In Nieuw-Zeeland, een land met ongeveer 5 miljoen inwoners, zijn sinds begin van het coronapandemie ongeveer 15.000 besmettingen vastgesteld. Het virus heeft in Nieuw-Zeeland 52 levens geëist.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
4 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
5 uur geleden