Nieuw-Zeelandse premier Ardern stelt bruiloft uit vanwege corona
WELLINGTON (ANP/DPA) - De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern heeft haar bruiloft met partner Clarke Gayford uitgesteld vanwege de coronapandemie. De premier maakte zondag op een persconferentie bekend dat de regering extra maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus neemt, omdat de eerste gevallen van de omikronvariant in het land zijn ontdekt.
Het dragen van mondkapjes wordt verplicht in onder meer winkels en het openbaar vervoer. Ook worden er bij evenementen maximaal honderd gevaccineerde personen toegelaten.
Ardern zei dat duizenden andere Nieuw-Zeelanders veel zwaarder zijn getroffen door het coronavirus dan zijzelf, zoals mensen die niet bij een ernstig zieke geliefde kunnen zijn. Volgens de Britse zender Sky News zou de bruiloft van Ardern komend weekend plaatsvinden.
In Nieuw-Zeeland, een land met ongeveer 5 miljoen inwoners, zijn sinds begin van het coronapandemie ongeveer 15.000 besmettingen vastgesteld. Het virus heeft in Nieuw-Zeeland 52 levens geëist.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby werd woensdag emotioneel tijdens zijn eerste verklaring in de rechtbank, waar hij terechtstaat voor onder meer verkrachting en mishandeling. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit stelt dat hij jarenlang door journalisten is "lastiggevallen en gepest".
5 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politicus Peter Mandelson hangt nieuwe maatregelen boven het hoofd na de rel over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Premier Keir Starmer verklaarde in het parlement dat koning Charles en hij het erover eens zijn dat Mandelson verwijderd moet worden uit een koninklijke adviesraad, de Privy Council.
6 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Chinese leider Xi Jinping heeft president Vladimir Poetin van Rusland gezegd dat de twee landen een groot plan moeten maken voor de verdere ontwikkeling van hun relaties. De twee hebben een videogesprek gevoerd. Poetin noemde de banden met China "een belangrijke stabiliserende factor in een turbulente wereld".
2 uur geledenLANDSTUHL (ANP) - Een 36-jarige treinconducteur van de Duitse spoorwegen is doodgeslagen door een zwartrijder. De medewerker van Deutsche Bahn, Serkan, is in het ziekenhuis overleden, melden Duitse media. Hij werd maandagavond in een trein vlak bij Landstuhl in deelstaat Rijnland-Palts door een 26-jarige zwartrijder zo hard geslagen dat hij het bewustzijn verloor.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Een Japans kersenbloesemfestival op een populair uitkijkpunt met zicht op de berg Fuji gaat niet door. Lokale autoriteiten hebben het evenement geschrapt wegens zorgen van bewoners over drukte en overlast van toeristen, meldt persbureau Kyodo.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.
3 uur geleden