Nieuw-Zeelandse premier Ardern stelt bruiloft uit vanwege corona
WELLINGTON (ANP/DPA) - De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern heeft haar bruiloft met partner Clarke Gayford uitgesteld vanwege de coronapandemie. De premier maakte zondag op een persconferentie bekend dat de regering extra maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus neemt, omdat de eerste gevallen van de omikronvariant in het land zijn ontdekt.
Het dragen van mondkapjes wordt verplicht in onder meer winkels en het openbaar vervoer. Ook worden er bij evenementen maximaal honderd gevaccineerde personen toegelaten.
Ardern zei dat duizenden andere Nieuw-Zeelanders veel zwaarder zijn getroffen door het coronavirus dan zijzelf, zoals mensen die niet bij een ernstig zieke geliefde kunnen zijn. Volgens de Britse zender Sky News zou de bruiloft van Ardern komend weekend plaatsvinden.
In Nieuw-Zeeland, een land met ongeveer 5 miljoen inwoners, zijn sinds begin van het coronapandemie ongeveer 15.000 besmettingen vastgesteld. Het virus heeft in Nieuw-Zeeland 52 levens geëist.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Een "alomvattende, rechtvaardige en duurzame vrede" in Oekraïne kan "alleen worden bereikt als deze verankerd is in het internationale mensenrechtenkader", stelt commissaris voor de mensenrechten van de Raad van Europa Michael O'Flaherty maandag. Hij begrijpt dat de prioriteit weliswaar ligt bij een staakt-het-vuren in Oekraïne en het geven van humanitaire hulp, maar toch moet hier nu de basis voor worden gelegd.
43 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de onderhandelingen met de Verenigde Staten over een nieuw Amerikaans vredesplan "uiterst gevoelige punten weten te behouden", zegt president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense leider denkt dat zondag in Genève "belangrijke stappen" zijn gezet.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat er nog geen plannen zijn voor een ontmoeting met Amerikaanse onderhandelaars over het vredesplan voor Oekraïne. Het Kremlin is niet op de hoogte gehouden van de uitkomst van vredesonderhandelingen op zondag in Genève, aldus Peskov.
1 uur geledenLUANDA (ANP) - "Een eensgezind en gecoördineerd EU-standpunt is essentieel voor een goede uitkomst van vredesonderhandelingen", benadrukt voorzitter van de EU-leiders António Costa. "Voor Oekraïne en voor Europa", schrijft hij op X.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense parlementsvoorzitter Roeslan Stefantsjoek heeft herhaald dat Oekraïne een "rode lijn" trekt bij het formeel opgeven van bezet gebied, het inperken van het leger en restricties op bondgenootschappen. Hij zei ook dat lidmaatschap van de Europese Unie en de NAVO onderdeel moet zijn van een toekomstig vredesplan.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De hoogste aanklager van Spanje, Álvaro García Ortiz, heeft besloten af te treden. Hij werd vorige week door het hooggerechtshof schuldig bevonden aan het lekken van vertrouwelijke informatie, een nieuwe tegenslag voor de linkse minderheidsregering van premier Pedro Sánchez.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft steun uitgesproken voor het 28-puntenplan voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. "Ons standpunt is duidelijk: elke Europese politicus heeft de plicht om dit plan volledig en onvoorwaardelijk te steunen, aangezien dit de rationele en humane keuze is", schreef minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.
3 uur geleden