Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeelandse coronabetogers willen dagenlang actievoeren

Nieuw-Zeelandse coronabetogers willen dagenlang actievoeren

WELLINGTON (ANP) - Duizenden betogers in de Nieuw-Zeelandse hoofdstad Wellington willen volgens lokale media dagenlang blijven demonstreren tegen het coronabeleid. De actie lijkt vergelijkbaar met die in Canada, waar vrachtwagenchauffeurs al ruim een week protesteren tegen coronamaatregelen.

De betogers in Wellington zijn er volgens een woordvoerder "voor de lange termijn", citeert The New Zealand Herald. De krant meldt verder op basis van de politie dat er verkeersoverlast is, maar dat er verder geen noemenswaardige incidenten zijn geweest. Er zijn geen arrestaties verricht.

Honderden auto's en camperbusjes kwamen net als in Canada met een zogeheten vrijheidskonvooi uit heel het land naar de hoofdstad. Met die voertuigen werden dinsdag de straten rondom het parlement geblokkeerd. Ook hielden de betogers er toespraken. De voornaamste kritiek lijkt de vaccinatieplicht voor mensen met bepaalde beroepen te zijn, bijvoorbeeld zorgmedewerkers. Het protest werd georganiseerd zodat het samenviel met de opening van het parlementaire jaar.

Vrijheid

Op de protestborden stonden teksten zoals "vrijheid" en de oproep aan premier Jacinda Ardern om op te stappen. Ardern benadrukte tijdens een persconferentie dat de demonstranten een minderheid vertegenwoordigen. "De meerderheid van de Nieuw-Zeelanders heeft alles gedaan wat ze kunnen om elkaar veilig te houden." Haar regering nam de afgelopen twee jaar zeer strenge coronamaatregelen, waardoor het aantal besmettingen en de sterftecijfers zeer laag bleven.

Sommige demonstranten in Nieuw-Zeeland droegen Canadese vlaggen om solidariteit met de protestactie daar te tonen. De Canadese hoofdstad Ottawa staat sinds eind januari in het teken van een coronademonstratie, die met name gericht is op een vaccinatieplicht voor truckers die de grens met de Verenigde Staten oversteken. De Canadese premier Justin Trudeau heeft de deelnemers maandag opgeroepen de overlast veroorzaakte actie in het centrum van Ottawa te beëindigen.

Meer uit Buitenland

Vredesgesprekken Oekraïne boeken volgens VS goede vooruitgang

GENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.

2 uur geleden
Libanon: internationale gemeenschap moet aanvallen Israël stoppen

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de internationale gemeenschap opgeroepen krachtig in te grijpen en de Israëlische aanvallen op het land en zijn bevolking te stoppen. Aanleiding voor Aouns verklaring was een dodelijke Israëlische luchtaanval op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet eerder op zondag.

2 uur geleden
Lula wil Trump spreken over troepenopbouw VS bij Venezuela

JOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is "erg bezorgd" over de toename van het aantal Amerikaanse militairen bij Venezuela en is van plan dit met president Donald Trump te bespreken. Dat verklaarde hij na de G20-top in Zuid-Afrika.

2 uur geleden
Vijftig ontvoerde scholieren in Nigeria afgelopen dagen ontsnapt

ABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.

5 uur geleden
Israël meldt aanval op stafchef Hezbollah in Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft een aanval uitgevoerd op de stafchef van Hezbollah in de Libanese hoofdstad Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Dat verklaart dat het doelwit "de opbouw en herbewapening van de terroristische organisatie leidde".

6 uur geleden
Merz sceptisch of Oekraïne-deal voor donderdag mogelijk is

JOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is sceptisch of er vóór donderdag een akkoord kan worden bereikt over het 28-puntenplan voor een einde aan de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met deze deadline.

6 uur geleden
Von der Leyen: wijziging Oekraïense grenzen niet met geweld

BRUSSEL (ANP) - De grenzen van Oekraïne kunnen niet met geweld worden gewijzigd en de Oekraïense krijgsmacht mag niet zodanig worden beperkt dat het land kwetsbaar wordt voor een toekomstige aanval, stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Ze vindt ook dat de Europese Unie een centrale rol moet spelen in een vredesakkoord voor Oekraïne.

7 uur geleden