Nieuw-Zeelandse coronabetogers willen dagenlang actievoeren
WELLINGTON (ANP) - Duizenden betogers in de Nieuw-Zeelandse hoofdstad Wellington willen volgens lokale media dagenlang blijven demonstreren tegen het coronabeleid. De actie lijkt vergelijkbaar met die in Canada, waar vrachtwagenchauffeurs al ruim een week protesteren tegen coronamaatregelen.
De betogers in Wellington zijn er volgens een woordvoerder "voor de lange termijn", citeert The New Zealand Herald. De krant meldt verder op basis van de politie dat er verkeersoverlast is, maar dat er verder geen noemenswaardige incidenten zijn geweest. Er zijn geen arrestaties verricht.
Honderden auto's en camperbusjes kwamen net als in Canada met een zogeheten vrijheidskonvooi uit heel het land naar de hoofdstad. Met die voertuigen werden dinsdag de straten rondom het parlement geblokkeerd. Ook hielden de betogers er toespraken. De voornaamste kritiek lijkt de vaccinatieplicht voor mensen met bepaalde beroepen te zijn, bijvoorbeeld zorgmedewerkers. Het protest werd georganiseerd zodat het samenviel met de opening van het parlementaire jaar.
Vrijheid
Op de protestborden stonden teksten zoals "vrijheid" en de oproep aan premier Jacinda Ardern om op te stappen. Ardern benadrukte tijdens een persconferentie dat de demonstranten een minderheid vertegenwoordigen. "De meerderheid van de Nieuw-Zeelanders heeft alles gedaan wat ze kunnen om elkaar veilig te houden." Haar regering nam de afgelopen twee jaar zeer strenge coronamaatregelen, waardoor het aantal besmettingen en de sterftecijfers zeer laag bleven.
Sommige demonstranten in Nieuw-Zeeland droegen Canadese vlaggen om solidariteit met de protestactie daar te tonen. De Canadese hoofdstad Ottawa staat sinds eind januari in het teken van een coronademonstratie, die met name gericht is op een vaccinatieplicht voor truckers die de grens met de Verenigde Staten oversteken. De Canadese premier Justin Trudeau heeft de deelnemers maandag opgeroepen de overlast veroorzaakte actie in het centrum van Ottawa te beëindigen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
3 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
3 uur geleden