Nieuw-Zeelandse busreiziger opgepakt om peuter in bagage
WELLINGTON (ANP) - Een vrouw is in Nieuw-Zeeland opgepakt nadat ze met een bus had gereisd met een tweejarig meisje verstopt in haar bagage. De koffer was opgeborgen in de aparte bagageruimte van het voertuig.
Het meisje werd ontdekt door de chauffeur. De bestuurder maakte zich zorgen toen die zondag tijdens een busstop in Kaiwaka, ongeveer 100 kilometer ten noorden van Auckland, een stuk bagage zag bewegen. Bij het openen van de koffer kwam het kind tevoorschijn.
De peuter zou het erg warm hebben gehad, maar zag er volgens de politie verder ongedeerd uit. Ze is naar het ziekenhuis gebracht voor uitgebreid medisch onderzoek. Een politiefunctionaris wijst erop dat het "veel slechter had kunnen aflopen".
De 27-jarige vrouw is aangeklaagd voor mishandeling en verwaarlozing van een kind. De politie heeft geen informatie gedeeld over de relatie tussen de twee.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
6 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
9 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
10 uur geleden