Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeelander Smith terug bij wielerploeg Intermarché-Wanty

Nieuw-Zeelander Smith terug bij wielerploeg Intermarché-Wanty

BRUSSEL (ANP) - De Nieuw-Zeelandse wielrenner Dion Smith komt de komende twee jaar weer uit voor het Belgische team Intermarché-Wanty-Gobert. Smith koerste eerder al in 2017 en 2018 voor het team, dat toen nog niet de WorldTour-status had. Namens de ploeg, die destijds Wanty-Gobert heette, droeg hij als eerste Nieuw-Zeelander ooit in 2018 drie dagen de bergtrui in de Tour de France.

Smith (29) boekte in het najaar van 2020 namens Mitchelton-Scott zijn enige profzege tot nu toe in de Coppa Sabatini. Ook bereikte hij dat jaar ereplaatsen in de Ronde van Spanje. Dit seizoen waren er tweede plaatsen in Per Sempre Alfredo, de openingsrit van de Vuelta Castilla y Leon en in de Ordiziako Klasikoa.

"Zijn terugkeer naar ons team betekent een interessante nieuwe impuls voor hem. Met zijn veelzijdigheid kan hij voor ons team in een brede waaier aan koersen een belangrijke rol vervullen", zegt ploegleider Aike Visbeek. Bij zijn nieuwe ploeg wordt Smith teamgenoot van onder anderen Taco van der Hoorn, Mike Teunissen en Boy van Poppel.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

8 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

10 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

15 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

15 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

19 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden