Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeelander Smith terug bij wielerploeg Intermarché-Wanty

Nieuw-Zeelander Smith terug bij wielerploeg Intermarché-Wanty

BRUSSEL (ANP) - De Nieuw-Zeelandse wielrenner Dion Smith komt de komende twee jaar weer uit voor het Belgische team Intermarché-Wanty-Gobert. Smith koerste eerder al in 2017 en 2018 voor het team, dat toen nog niet de WorldTour-status had. Namens de ploeg, die destijds Wanty-Gobert heette, droeg hij als eerste Nieuw-Zeelander ooit in 2018 drie dagen de bergtrui in de Tour de France.

Smith (29) boekte in het najaar van 2020 namens Mitchelton-Scott zijn enige profzege tot nu toe in de Coppa Sabatini. Ook bereikte hij dat jaar ereplaatsen in de Ronde van Spanje. Dit seizoen waren er tweede plaatsen in Per Sempre Alfredo, de openingsrit van de Vuelta Castilla y Leon en in de Ordiziako Klasikoa.

"Zijn terugkeer naar ons team betekent een interessante nieuwe impuls voor hem. Met zijn veelzijdigheid kan hij voor ons team in een brede waaier aan koersen een belangrijke rol vervullen", zegt ploegleider Aike Visbeek. Bij zijn nieuwe ploeg wordt Smith teamgenoot van onder anderen Taco van der Hoorn, Mike Teunissen en Boy van Poppel.

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

7 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

8 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

21 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

21 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden