Nieuw-Zeelander Pithie wint Cadel Evans Great Ocean Road Race
GEELONG (ANP) - De Nieuw-Zeelandse wielrenner Laurence Pithie (Groupama - FDJ) heeft na een sprint van een kleine kopgroep de Cadel Evans Great Ocean Road Race gewonnen. De eendagskoers, vernoemd naar de Tour-winnaar van 2011 en de wereldkampioen van 2009, was de laatste WorldTour-wedstrijd van de Australische tour, de start van het wielerseizoen.
Een groot deel van het wielerpeloton bleef na de zesdaagse Tour Down Under nog een week langer in Australië voor de Cadel Evans Great Ocean Road Race, een koers in Geelong.
In een spannende sprint was Pithie net iets sneller dan de Eritreeër Natnael Tesfatsion (Lidl - Trek). Georg Zimmermann, een Duitser van Intermarché - Wanty, finishte als derde. Het was de tweede profzege voor de 21-jarige Pithie, die vorig jaar op een vergelijkbare manier zijn eerste overwinning had geboekt in de Franse eendagskoers Cholet - Pays de la Loire.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
4 minuten geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
12 minuten geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
19 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
20 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
1 dag geleden