Nieuw-Zeeland wil aantrekkelijker worden voor 'digital nomads'
WELLINGTON (ANP/DPA) - Buitenlandse bezoekers in Nieuw-Zeeland kunnen voortaan op afstand werken tijdens hun verblijf in het land, heeft de regering maandag bekendgemaakt. Minister van Financiƫn Nicola Willis zei dat deze verandering, die onmiddellijk is ingegaan, deel uitmaakt van een plan om de economie te stimuleren. Door het land aantrekkelijker te maken voor 'digital nomads', mensen die op afstand werken terwijl ze reizen, zou de aantrekkingskracht van Nieuw-Zeeland als bestemming moeten toenemen.
Toerisme is erg belangrijk voor de economie van Nieuw-Zeeland. In de sector gaat bijna 11 miljard dollar om en er zijn volgens de overheid bijna 200.000 banen mee gemoeid. Het toerisme in Nieuw-Zeeland is echter nog steeds niet hersteld van de coronapandemie. Het aantal internationale bezoekers zit volgens de laatste cijfers op ongeveer 86 procent van het niveau van 2019, het laatste jaar voor de virusuitbraak.
Minister van Immigratie Erica Stanford voegde toe dat de aanpassing, die het mogelijk maakt om met elk bezoekersvisum op afstand te werken, de realiteit van de moderne, flexibele werkomgeving weerspiegelt. "Dit is een compleet nieuwe markt van toeristen die Nieuw-Zeeland kan aanboren." Ze rekent er ook op dat reizigers nu langer willen blijven in Nieuw-Zeeland, "wat zal leiden tot meer uitgaven in het land". Voor andere vormen van werk dan werken op afstand moeten bezoekers nog wel een werkvisum aanvragen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De sterke opmars van de brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp door de oorlog in het Midden-Oosten is woensdag tot stilstand gekomen, nadat de gemiddelde landelijke adviesprijs voor diesel op dinsdag nog voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter steeg. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is die adviesprijs voor diesel nu een fractie gezakt tot 2,495 euro.
7 minuten geledenZEIST (ANP) - Ook bij verzekeraar Achmea zullen banen verloren gaan door de inzet van kunstmatige intelligentie, zei bestuursvoorzitter Bianca Tetteroo bij de bekendmaking van de jaarcijfers van het bedrijf. Hoeveel banen dit raakt bij de verzekeraar achter merken als FBTO, Interpolis, Centraal Beheer en InShared, kan de topvrouw nog niet zeggen. Eerder meldden grote Nederlandse banken dat bepaalde taken kunnen worden vervangen door AI.
8 minuten geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea heeft vorig jaar een hogere operationele winst geboekt. Het bedrijf achter merken als Centraal Beheer, Zilveren Kruis, FBTO en Interpolis dankte dat onder andere aan een toename van het aantal klanten. Daarnaast waren de schadelasten lager, omdat er in 2025 weinig grote schades door noodweer waren.
8 minuten geledenHOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een collectief voor groene beleggers dreigt in het Verenigd Koninkrijk naar de rechter te stappen, omdat olie- en gasconcern BP hun aandeelhoudersvoorstel niet op de agenda voor de jaarvergadering wil zetten. Volgens klimaatbelegger Follow This druist dat in tegen de aandeelhoudersrechten.
1 uur geleden