Nieuw-Zeeland wil aantrekkelijker worden voor 'digital nomads'
WELLINGTON (ANP/DPA) - Buitenlandse bezoekers in Nieuw-Zeeland kunnen voortaan op afstand werken tijdens hun verblijf in het land, heeft de regering maandag bekendgemaakt. Minister van Financiën Nicola Willis zei dat deze verandering, die onmiddellijk is ingegaan, deel uitmaakt van een plan om de economie te stimuleren. Door het land aantrekkelijker te maken voor 'digital nomads', mensen die op afstand werken terwijl ze reizen, zou de aantrekkingskracht van Nieuw-Zeeland als bestemming moeten toenemen.
Toerisme is erg belangrijk voor de economie van Nieuw-Zeeland. In de sector gaat bijna 11 miljard dollar om en er zijn volgens de overheid bijna 200.000 banen mee gemoeid. Het toerisme in Nieuw-Zeeland is echter nog steeds niet hersteld van de coronapandemie. Het aantal internationale bezoekers zit volgens de laatste cijfers op ongeveer 86 procent van het niveau van 2019, het laatste jaar voor de virusuitbraak.
Minister van Immigratie Erica Stanford voegde toe dat de aanpassing, die het mogelijk maakt om met elk bezoekersvisum op afstand te werken, de realiteit van de moderne, flexibele werkomgeving weerspiegelt. "Dit is een compleet nieuwe markt van toeristen die Nieuw-Zeeland kan aanboren." Ze rekent er ook op dat reizigers nu langer willen blijven in Nieuw-Zeeland, "wat zal leiden tot meer uitgaven in het land". Voor andere vormen van werk dan werken op afstand moeten bezoekers nog wel een werkvisum aanvragen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
4 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
5 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
9 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
10 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
11 uur geleden