Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeeland wil aantrekkelijker worden voor 'digital nomads'

Nieuw-Zeeland wil aantrekkelijker worden voor 'digital nomads'

WELLINGTON (ANP/DPA) - Buitenlandse bezoekers in Nieuw-Zeeland kunnen voortaan op afstand werken tijdens hun verblijf in het land, heeft de regering maandag bekendgemaakt. Minister van Financiƫn Nicola Willis zei dat deze verandering, die onmiddellijk is ingegaan, deel uitmaakt van een plan om de economie te stimuleren. Door het land aantrekkelijker te maken voor 'digital nomads', mensen die op afstand werken terwijl ze reizen, zou de aantrekkingskracht van Nieuw-Zeeland als bestemming moeten toenemen.

Toerisme is erg belangrijk voor de economie van Nieuw-Zeeland. In de sector gaat bijna 11 miljard dollar om en er zijn volgens de overheid bijna 200.000 banen mee gemoeid. Het toerisme in Nieuw-Zeeland is echter nog steeds niet hersteld van de coronapandemie. Het aantal internationale bezoekers zit volgens de laatste cijfers op ongeveer 86 procent van het niveau van 2019, het laatste jaar voor de virusuitbraak.

Minister van Immigratie Erica Stanford voegde toe dat de aanpassing, die het mogelijk maakt om met elk bezoekersvisum op afstand te werken, de realiteit van de moderne, flexibele werkomgeving weerspiegelt. "Dit is een compleet nieuwe markt van toeristen die Nieuw-Zeeland kan aanboren." Ze rekent er ook op dat reizigers nu langer willen blijven in Nieuw-Zeeland, "wat zal leiden tot meer uitgaven in het land". Voor andere vormen van werk dan werken op afstand moeten bezoekers nog wel een werkvisum aanvragen.

Meer uit Financieel

Prijsstijgingen verhogen omzet detailhandel, vooral in foodsector

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de detailhandel is in de eerste drie maanden van dit jaar met 3,1 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat had vooral te maken met prijsstijgingen, het aantal verkochte goederen nam toe met 0,9 procent. Zo zette de foodsector meer om, terwijl het verkoopvolume juist terugliep.

3 minuten geleden
Shein opent groot magazijn in Vietnam om invoerheffingen VS

HANOI/SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese fastfashionwebshop Shein gaat een enorm magazijn huren in Vietnam, meldt persbureau Reuters op basis van twee anonieme bronnen. Het is de eerste keer dat Shein in het land actief is. Shein zou hiertoe hebben besloten om de blootstelling aan de onvoorspelbare handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China te verminderen.

27 minuten geleden
Shein opent groot magazijn in Vietnam om invoerheffingen VS

HANOI/SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese fastfashionwebshop Shein gaat een enorm magazijn huren in Vietnam, meldt persbureau Reuters op basis van twee anonieme bronnen. Het is de eerste keer dat Shein in het land actief is. Shein zou hiertoe hebben besloten om de blootstelling aan de onvoorspelbare handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China te verminderen.

1 uur geleden
Merz spreekt zich uit tegen alsnog gebruiken Nord Stream 2-pijp

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft zich donderdag uitgesproken tegen vermeende Amerikaans-Russische plannen om de omstreden gaspijpleiding Nord Stream 2 alsnog in gebruik te nemen. "Nord Stream 2 heeft momenteel geen exploitatievergunning, en dat zal naar verwachting niet veranderen", zo werd Merz geciteerd door weekblad Die Zeit.

7 uur geleden
Beleggers zetten Meta en Coinbase lager na nieuws over bedrijven

NEW YORK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms hoorde donderdag bij de verliezers op Wall Street na een bericht dat het socialemediabedrijf de lancering van een belangrijk kunstmatige intelligentie-model uitstelt. Verder was cryptobeurs Coinbase een stevige verliezer na nieuws over een hack en een onderzoek van beurswaakhond SEC.

7 uur geleden
Belgische rechtszaak tegen Ryanair om kosten handbagage

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische consumentenorganisatie Testaankoop spant een rechtszaak aan tegen Ryanair om vermeende misleidende praktijken bij het boekingsproces. Volgens Testaankoop worden de rechten van consumenten geschonden omdat Ryanair geld vraagt voor het meenemen van handbagage.

8 uur geleden
Bloomberg: Brussel wil waterverbruik in datacenters beperken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan het opstellen van speciale normen om het waterverbruik in datacenters te beperken. Dat is een van de manieren waarmee Brussel wil voorkomen dat er komende decennia watertekorten ontstaan, meldt persbureau Bloomberg dat een conceptdocument heeft ingezien.

8 uur geleden