Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeeland wil aantrekkelijker worden voor 'digital nomads'

Nieuw-Zeeland wil aantrekkelijker worden voor 'digital nomads'

WELLINGTON (ANP/DPA) - Buitenlandse bezoekers in Nieuw-Zeeland kunnen voortaan op afstand werken tijdens hun verblijf in het land, heeft de regering maandag bekendgemaakt. Minister van Financiƫn Nicola Willis zei dat deze verandering, die onmiddellijk is ingegaan, deel uitmaakt van een plan om de economie te stimuleren. Door het land aantrekkelijker te maken voor 'digital nomads', mensen die op afstand werken terwijl ze reizen, zou de aantrekkingskracht van Nieuw-Zeeland als bestemming moeten toenemen.

Toerisme is erg belangrijk voor de economie van Nieuw-Zeeland. In de sector gaat bijna 11 miljard dollar om en er zijn volgens de overheid bijna 200.000 banen mee gemoeid. Het toerisme in Nieuw-Zeeland is echter nog steeds niet hersteld van de coronapandemie. Het aantal internationale bezoekers zit volgens de laatste cijfers op ongeveer 86 procent van het niveau van 2019, het laatste jaar voor de virusuitbraak.

Minister van Immigratie Erica Stanford voegde toe dat de aanpassing, die het mogelijk maakt om met elk bezoekersvisum op afstand te werken, de realiteit van de moderne, flexibele werkomgeving weerspiegelt. "Dit is een compleet nieuwe markt van toeristen die Nieuw-Zeeland kan aanboren." Ze rekent er ook op dat reizigers nu langer willen blijven in Nieuw-Zeeland, "wat zal leiden tot meer uitgaven in het land". Voor andere vormen van werk dan werken op afstand moeten bezoekers nog wel een werkvisum aanvragen.

Meer uit Financieel

'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

2 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

11 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

12 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

13 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

14 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

15 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

16 uur geleden