Nieuw-Zeeland stemt voor legaliseren euthanasie
WELLINGTON (ANP) - Nieuw-Zeeland heeft in een referendum eerder deze maand voor het legaliseren van euthanasie gestemd. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag die de Kiesraad van het land vrijdag gepubliceerd heeft. De wet, die vanaf november 2021 in werking treedt, staat terminale mensen die minder dan zes maanden te leven hebben toe euthanasie aan te vragen.
Nieuw-Zeeland wordt het zevende land ter wereld waar geassisteerde levensbeëindiging onder voorwaarden is toegestaan. Het referendum daarover vond eerder deze maand gelijktijdig plaats met de parlementsverkiezingen, die uitmondden in een herverkiezing van premier Jacinda Ardern. Nog niet alle stemmen zijn geteld, maar met meer dan 65 procent voor staat de uitkomst van de volksraadpleging al vast.
Behalve over euthanasie, stemden de Nieuw-Zeelanders ook over het legaliseren van cannabisgebruik. In dat referendum is de uitslag nog niet duidelijk, aldus de Kiesraad. Uit de reeds getelde stemmen blijkt dat 53,1 procent tegen. Met nog een half miljoen voornamelijk overzeese stemmen die nog geteld moeten worden, is het echter ook nog mogelijk dat het land zich voor legalisering uitspreekt.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP/RTR) - Oekraïne en Litouwen hebben een dronedeal gesloten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na een ontmoeting met de Litouwse president Gitanas Nauseda in Boekarest. Oekraïne stuurt een militair expertteam om in Litouwen te werken aan "de ontwikkeling van de noodzakelijke veiligheidscapaciteiten".
17 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.
3 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.
4 uur geleden