Nieuw-Zeeland staakt pogingen coronavirus volledig uit te bannen
WELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland staakt de pogingen om het coronavirus volledig uit te bannen. Premier Jacinda Ardern kondigde maandag aan dat vanwege de strategiewijziging waarschijnlijk de komende weken een aantal lockdownmaatregelen in de stad Auckland kunnen worden versoepeld. De nieuwe strategie komt neer op leren leven met de aanwezigheid van het virus, maar de verspreiding zoveel mogelijk beperken.
Nieuw-Zeeland wist het aantal coronagevallen het afgelopen jaar tijdelijk tot nul terug te brengen. Maar een uitbraak van de extra besmettelijke Delta-variant gooide in augustus roet in het eten. "Met deze uitbraak en de Delta-variant is het ongelooflijk moeilijk om terug te keren naar nul," zei Ardern tijdens een persconferentie. "Dit is een verandering in aanpak die we in de loop van de tijd altijd al wilden doorvoeren. De Delta-uitbraak heeft deze overgang echter versneld."
In Nieuw-Zeeland werden maandag 29 nieuwe coronagevallen gemeld. Daarmee komt het totale aantal besmettingen gedurende de huidige uitbraak in het land op 1357. Het merendeel van de gevallen doet zich voor in Auckland, dat al bijna vijftig dagen in lockdown is.
De huidige vaccinatiecampagne moet de nieuwe strategie ondersteunen, benadrukte Ardern. Volgens de website van de overheid heeft tot nu toe 67 procent van de mensen in Nieuw-Zeeland boven de 12 jaar één prik gehad. 40 procent is volledig gevaccineerd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Het aantal extremisten in Duitsland neemt toe. Dat blijkt uit het jaarrapport van de Duitse binnenlandse inlichtingendienst (BfV). De stijging wordt vooral verklaard door het groeiende ledenaantal van de radicaalrechtse partij AfD.
12 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanvragen ontvangen van meer dan 1 miljoen ongedocumenteerde migranten die via een speciale regeling een verblijfsstatus willen krijgen. Premier Pedro Sánchez heeft dit gemeld op de laatste dag waarop aanmelding mogelijk is.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan 58.000 gebouwen in Venezuela zijn naar schatting verwoest of beschadigd na de aardbevingen vorige week, blijkt uit satellietgegevens die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA heeft gepubliceerd. Onderzoekers hebben voor de berekening gekeken naar "abrupte veranderingen aan het oppervlak die consistent zijn met schade", maar benadrukken dat het slechts een indicatie is.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De in New York verblijvende Chinese ondernemer Guo Wengui, die schuldig is bevonden aan het oplichten van duizenden mensen voor meer dan 1 miljard dollar, is door een rechtbank in New York veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Dat meldt onder andere The New York Times.
7 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1307, waaronder 377 doden. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering. De gevallen zijn geregistreerd in drie provincies: Ituri, Noord-Kivu en Zuid-Kivu.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Bij een explosie in Monaco zijn maandagavond rond 21.00 uur drie gewonden gevallen. Een man liet een rugzak achter die even later ontplofte. Dat meldde de zender BFMTV en is inmiddels bevestigd door Franse autoriteiten.
10 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is opgelopen naar 1719. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Hij stelde ook dat ruim 5000 mensen gewond zijn geraakt en bijna 16.000 personen dakloos zijn geworden.
14 uur geleden